Alicia Keys to kobieta renesansu – piętnastokrotna zdobywczyni nagrody GRAMMY – artystka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka, uznana aktorka, autorka New York Times z najlepszymi wynikami sprzedażowymi, filmowo-telewizyjno-broadwayowa producentka i potężny głos w świecie aktywizmu. Od premiery swojego debiutanckiego albumu „Songs in A Minor” sprzedała ponad 65 milionów płyt na całym świecie i stworzyła doskonały repertuar hitów i osiągnięć.

„ALICIA” to siódmy krążek w dorobku artystki, który od dzisiaj dostępny jest w sprzedaży i streamingach.

Światowej sławy gwiazda i piętnastokrotna zdobywczyni nagrody Grammy – Alicia Keys zapowiedziała swoją płytę „ALICIA” dawno temu. Niestety pandemia pokrzyżowała plany wydawnicze. Poznaliśmy już m.in. singiel „Underdog”, który został napisany przez Alicie we współpracy z Edem Sheeranem.

„Niektórzy ludzie mogą myśleć, że słowo „underdog” (ang. z góry skazany na porażkę, spisany na straty) ma znaczenie negatywne, jednak ja widzę je jako mające wielką moc. Reprezentuje ludzi niedocenionych, którzy mimo tego stanęli na wysokości zadania i zdołali wszystkich zaskoczyć. Wszyscy byliśmy w pewnym momencie w sytuacji, w której musieliśmy pokonać przeciwności losu. To nigdy nie jest łatwe. Moim ulubionym wersem z tej piosenki jest „Mówili, że nigdy mi się nie uda, ale zostałam uformowana, żeby zburzyć formę”. Wydaję mi się, że nie ma osoby na tej planecie, która nie czuła się w ten sam sposób.”

Piosenka od czasu publikacji znalazła się w 40 najczęściej odtwarzanych utworach w radiostacjach na terenie USA. Poprzednie single Keys – „Time Machine” i „Show Me Love” rekordowo, aż 11 razy zajęły pierwsze miejsce na liście Billboard Adult R&B Songs.

Alicia Keys to bardzo wszechstronna artystka – zwyciężczyni GRAMMY, piosenkarka, producentka, aktorka, autorka autobiografii, która stała się bestsellerem wg. New York Timesa oraz aktywistka społeczna. Od premiery swojego debiutanckiego albumu „Songs in A Minor” sprzedała ponad 65 milionów płyt na całym świecie.

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.

Prócz tego, Live Nation podało nowy termin koncertu Alicii Keys! Artystka pojawi się w naszym kraju 24 czerwca 2021 roku, w Tauron Arena Kraków! Wszystkie informacje znajdziecie w wydarzeniu.