Już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 czeka nas wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Na scenie SPATIF-u spotka się trzech wspaniałych muzyków: Wojtek Mazolewski (PL), perkusista grup Sons Of Kemet i Steam Down – Edward Wakili-Hick (UK) oraz Tamar Osborn (UK) – saksofonistka i liderka zespołu Collocutor.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Get Your Jazz Together.

Get Your Jazz Together – to zainicjowany przez Instytut Adama Mickiewicza program pełen zaskakujących kolaboracji i świeżych brzmień. Jego fundamentem jest spotkanie znakomitych artystów, których, poza wspólną pasją, łączy nieposkromiona potrzeba poszukiwania nowatorskich twórczych rozwiązań.

„Potrzebne nam otwarcie. Okno na świat. Powrót do bliskich relacji ponad granicami i ograniczeniami rzeczywistymi oraz mentalnymi. Choćby sygnał, że wciąż razem możemy budować lepsze jutro. Niezbędne są nam nowe doświadczenia i inspiracje.
Doświadczenia ostatnich miesięcy zmuszają nas do refleksji i redefinicji dotychczasowego sposobu działania. Kultura ma tu pionierską rolę do wypełnienia. Oswojenie lęków i przełamanie strachu, a przede wszystkim tworzenie nowej energii do działania.
Mam nadzieję, że nasze międzykulturowe połączenia, poszukiwania i współpraca będą pozytywnym sygnałem i inspiracją do walki o lepszy świat dla wszystkich.” – Wojtek Mazolewski

Koncert poprowadzi Pete On the Corner (UK) – dj, dziennikarz muzyczny i szef wytwórni On the Corner. 23 września o 21:00 CET (20:00 GMT+1) poprowadzi on także specjalną audycję z zapisem koncertu na falach radia Worldwide FM. 

Bilety dostępne są, tutaj.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na afterparty, na którym zagrają Soul Service oraz Pete On the Corner.

Program SPATiF-u na najbliższy czas wygląda następująco: