„Supersam + 1” to cykl wystąpień mistrzowskich. Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki, ale przewiduje też udział innych form wyrazu, takich jak: performance, multimedia, monodram. Podczas „Supersam + 1” prezentowani są uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne.

„SUPER” w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. „SAM” mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. „+ 1” w tytule oznacza, że każdy wieczór uwieńczony jest występem w duecie. W większości przypadków artyści spotykają się na scenie po raz pierwszy.

Jędrzej Łagodziński to polski saksofonista, kompozytor zamieszkały w Kopenahadze i związany z tamtejszą sceną muzyki poszukującej. Absolwent Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Jędrzej łączy dzikość i surowość improwizacyjnych eksploracji z melodyjnością i harmonią. Znany z jego autorskiego projektu LOVE, tria The Love And Beauty Seekers, HUM, Downhill Cosmos Tigers, Pimpono Ensemble, Franciszek Pospieszalski Sextet, Jessen/Łagodziński/Friis-Nielsen/Bøje, Sprzedam. W 2015 roku zagrał w Kopenhadze 4 godzinny koncert improwizowany na saksofon. W 2016 roku współzałożył niezależne wydawnictwo płytowe Love & Beauty Music. Jako aktor i muzyk współtworzy awangardowy projekt multidyscyplinarny Troubadours 21.

Magda Mayas – urodzona w 1979 roku, jest pianistką, kompozytorką i performerką mieszkającą w Berlinie. W ciągu ostatnich 20 lat wypracowała swój sposób wyrazu, który wykorzystuje zarówno wnętrze jak i zewnętrzne elementy fortepianu oraz amplifikację, preparacje i obiekty, które stają się przedłużeniem instrumentu. Mayas bada teksturalne i linearne kolaże dźwiękowe. Rozwinęła zestaw technik, które czerpią z historii wyrazu opartego na preparowanym fortepianie i grze na jego wewnętrznych elementach. Poza pianinem, Mayas gra również na klawinecie i pianecie, elektrycznym pianinie z lat 60-ch ze strunami i metalowymi kurantami. Dzięki tym instrumentom artystka zgłębia noise i bardziej ekspresywny materiał muzyczny i poszerza paletę dźwięków dzięki innym technikom i urządzeniom.

Koncert odbędzie się w warszawskim klubie SPATiF już 17 września. Wstęp 25 zł. Więcej informacji w wydarzeniu.