Za pseudonimem L.U.C kryje się Łukasz Rostkowski. Polski raper, kompozytor, producent muzyczny, wokalista i współzałożyciel Kanału Audytywnego. Urodził się 16 września 1981 roku w Zielonej Górze. W 2005 roku ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. W międzyczasie, w 2002 roku, razem z Bartłomiejem „Spaso” Spasowskim, założył projekt muzyczny – Kanał Audytywny, łączący w sobie rap, trip hop i nu jazz. Panowie nagrali razem trzy płyty. Po 2005 roku duet zawiesił działalność, a wszystko w związku z rozpoczęciem kariery solowej przez L.U.C-a.

W 2010 roku otrzymał Paszport Polityki. Jest także dwukrotnym laureatem Fryderyków (2006, 2008) oraz Yacha, Ślizgera, czy Brylantów Dolnośląskich. Współpracował między innymi ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, wspomnianymi wyżej Andrzejem Smolikiem i Rahimem, Marią Peszek oraz Fokusem.

Ma szerokie zainteresowania muzyczne – od muzyki filmowej, przez hip hop, nu jazz i trip hop, po elektronikę i postmodernizm. Wśród jego oryginalnych pomysłów warto zwrócić uwagę na tak zwaną filozofię „czterech galaktyk”, kreującą strumień przekazu poprzez połączeniem czterech środków wyrazu – liryki, filmu, grafiki i oczywiście, muzyki.

I to właśnie jego United Nations i Universal Hip Hop Museum zaprosili do współpracy!

Z dumą i radością informuję, że otrzymaliśmy zaproszenie do współpracy od nowojorskiego Universal Hip Hop Museum, z którym przygotowujemy dla United Nations internetowy koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju.
Jakie miasta oraz orkiestry i artyści wezmą udział w tym koncercie ujawniać będziemy przez najbliższe dni. Tym spektakularnym wydarzeniem chcemy nawiązać do ostatnich wydarzeń w USA, na Bliskim Wschodzie i na Białorusi.
Poprowadzę fragment tego koncertu z pięknego Żurawia w historycznym gdańskim porcie, w którym zrodziła się Solidarność. Jesteśmy po 2 miesiącach intensywnych nagrań, transferów i montaży. Jestem zmęczony, ale też bardzo szczęśliwy z powodu tego zaproszenia. Ludzie powoli zaczynają zauważać, że Rebel Babel Ensemble to nie tylko zabawa, ale też realna pokojowa inicjatywa, która połączyła już prawie 11000 muzyków kreując mosty międzykulturowego i międzynarodowego dialogu. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają. Więcej o koncercie na dniach. – L.U.C