Już jutro (piątek 11.09) o godzinie 19:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu rozpocznie się 23. Mielecki Festiwal Muzyczny. Inaugurację festiwalu uświetni występ kwintetu Wojtka Mazolewskiego.

Muzycy zaprezentują festiwalowej publiczności utwory z najnowszego albumu „When Angels Fall”, a także z wcześniejszych produkcji kwintetu – album „Polka”, singlowy „London”. Jak zdradził nam Wojtek Mazolewski – niewykluczone, że jutro w Mielcu usłyszymy także niepublikowane dotychczas utwory WMQ. 

Jutrzejszy koncert to także doskonała okazja do usłyszenia na żywo utworu „Bariera”, do którego klip, zarejestrowany w ramach akcji Wygramy Muzyką, ukazał się 2 dni temu. 


Wojtek Mazolewski Quintet wystąpi w Mielcu w swoim podstawowym składzie: Wojtek Mazolewski – kontrabas, Oskar Török – trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon, Joanna Duda – instrumenty klawiszowe, Qba Janicki – perkusja. Niezdecydowanym polecamy się pospieszyć – zostało kilka ostatnich biletów! 

Mielecki Festiwal Muzyczny odbędzie się w tym roku po raz 23.

Publiczność festiwalowa od lat ma możliwość uczestniczenia w koncertach muzyki klasycznej, etnicznej, jazzowej, czy autorskiej. Wspólnym mianownikiem kolejnych edycji Festiwalu jest wysoki poziom artystyczny, zarówno repertuarowy jak i wykonawczy. Artystów, którzy koncertowali w Mielcu w ramach Festiwalu, nie powstydziłyby się prestiżowe sale koncertowe, zarówno te w Polsce, jak i za granicą. Podczas wcześniejszych edycji festiwalu wystąpili m.in.: Gwendolyn Bradley, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak + OSTR, Paul Esswood, Teresa Żylis-Gara, Małgorzata Walewska, Piotr Paleczny, Waldemar Malicki, Konstanty Andrzej Kulka, Eric Lu, Fabia Rebordao, duet Młynarski-Masecki, Urmuli, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, „Sinfonietta Cracovia” pod dyr. Krzysztofa Pendereckiego, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” pod dyr. Agnieszki Duczmal, Czech Philharmonic Brasses, Capella Cracoviensis i wielu innych.

Organizatorem Mieleckiego Festiwalu Muzycznego jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. Od początku nad Mieleckim Festiwalem Muzycznym mecenat sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

23. Mielecki Festiwal Muzyczny potrwa od 11 września do 4 października i złoży się na niego osiem koncertów. Pełen program dostępny jest, tutaj.