Zespół O.N.E. Quintet wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

Muc, Rusinowska, Atmańska, Drabek i Wybrańczyk to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień udzielające się na scenie jazzowej, awangardowej i pop.


O.N.E. Quintet był w 2018 roku częścią finału Industriady / Kobiety grają Industrię, miał również zaszczyt wystąpić na uroczystości 100-tnej rocznicy uzyskania praw politycznych kobiet w Polsce. W 2019 roku zespół otrzymał wyróżnienie na konkursie Ladies Jazz Festival w Gdyni oraz nagrodę specjalną na Krokus Jazz Festiwal 2019 rok, w Jeleniej Górze, a także został zaproszony do finałowego składu B-Jazz International Contest 2020 w Belgii.

Jako zespół O.N.E. Quintet są dumne, że jako kobiety mogą reprezentować polską scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych artystek. Głównymi inspiracjami kwintetu są: Soweto Kinch, Krzysztof Komeda, Brad Mehldau, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Charlie Haden czy Chris Dave.


W listopadzie 2019 roku został nagrany w Cavatina Non-profit Studio debiutancki album zespołu o tytule „ONE” wydany przez wytwórnię Audio Cave. Album miał swoją premierę 1 maja 2020.

I to właśnie ten album już dzisiaj w warszawskim klubie Jassmine będziemy mogli usłyszeć. Ostatnie bilety dostępne są tutaj, a jeśli komuś nie uda się ich zakupić, na Facebooku klubu odbędzie się streaming koncertu. Start wydarzania, który odbywa się w ramach Festiwal Polskiego Jazzu w Tel Awiwie rozpocznie się o godz. 19:00.