„Wu Hen” to album będący zaproszeniem do wzniesienia się na wyższy poziom. Filmowe smyczki Miguela-Atwooda Fergusona i wirtuozowski saksofon Quinna Masona to fakturowe dodatki, które zapewniają głębsze, wielowarstwowe wrażenia niż poprzednie wydawnictwa Kamaala Williamsa.

Przywracając groove na pierwszy plan, „Wu Hen” oscyluje pomiędzy niebiańskim jazzem, funkiem, rapem i R&B, wzmocnionym surowym, ciężkim bitem grime, jungle, house i garage – samozwańczym fusion, który Kamaal opisuje jako Wu Funk.

Wśród nowych muzyków, którzy zagrali na tej płycie są między innymi: pochodzący z Los Angeles perkusista Greg Paul (Kalayst Collective), basista Rick Leon James, saksofonista Quinn Mason i wspierająca wokalnie współpracowniczka Kaytranady, Lauren Faith. Wszechstronnie utalentowany muzyk Miguel Atwood-Ferguson (który współpracował z Rayem Charlesem, Flying Lotus, Dr. Dre, Mary J. Blige i Seu Jorge) wnosi charakterystyczne partie instrumentów smyczkowych, które dodają żywych kolorów i bogatej głębi, przywołując twórczość Davida Axelroda.


Kamaal zyskał rozgłos dzięki niezwykle cenionemu projektowi Yussef Kamaal, który tworzył wraz z perkusistą Yussefem Dayesem. Ma także bogaty katalog 12-calowych singli, wydanych nakładem MCDE, Eglo i Rhythm Section jako Henry Wu, który stał się jego podstawowym narzędziem DJ-skim. W 2018 roku założył Black Focus Records, wydając jako Kamaal Williams debiutancki album zatytułowany „The Return”, który trafił na listy przebojów w Wielkiej Brytanii i zapewnił mu wyprzedane koncerty i występy na festiwalach w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.