Disclosure powróciło w lutym tego roku, wydając EPkę „Ecstasy” – duet zaskoczył fanów, codziennie wydając jeden utwór. Był to czas przed pandemią, kiedy jeszcze wyczekiwaliśmy z niecierpliwością cieplejszych dni oraz letnich festiwali.

Na krążku „Energy” znalazło się grono wyjątkowych, utalentowanych artystów, w tym m.in. Mick Jenkins, Channel Tres, Eric Thomas, Aminé, slowthai, Common, Kelis, Fatoumata Diawara, Blick Bassy oraz Kehlani i Syd.

Bracia Howard podkreślają, że w muzyce stawiają przede wszystkim na długowieczność. Jak podkreśla Guy: 

Znaleźliśmy się na uprzywilejowanej pozycji. Możemy zagrać dla 20 tys. ludzi, by potem wystąpić na dzikim rave. Chcemy, by jak najwięcej osób bawiło się jak najlepiej przy naszej muzyce. Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z naszymi słuchaczami na żywo.

Dzień przed premierą płyty na YouTube ukazał się cały set Disclosure zrealizowany w Chorwacji w malowniczych okolicznościach Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Duet dba o nowe sposoby dotarcia do fanów w czasach, gdy nie mogą po prostu zagrać w klubach. Fani będą mogli doświadczyć albumu „Energy” w świecie Minecrafta.


Disclosure tworzą bracia Guy i Howard Lawrence. W 2020 duet obchodzi 10-lecie wydania debiutanckiego singla „Offline Dexterity”. Zespół ma na koncie ponad 5,1 miliardów streamów i 4,8 mln egzemplarzy sprzedanych albumów. Muzycy byli nominowani do Mercury Music Prize, BRIT oraz Grammy.

Album możecie zamówić, m.in. tutaj.