25 sierpnia przypadała 19. rocznica śmierci gwiazdy R&B. Piosenkarka, mając zaledwie 22 lata, zginęła w katastrofie samolotu. W ciągu prawie dwóch dekad od tego tragicznego dnia w 2001 roku legenda Aaliyah została utrzymana przy życiu dzięki jej kultowym teledyskom i fizycznym albumom zakupionym przez legiony lojalnych fanów.

Jednak w obliczu poważnych zmian w branży muzycznej dziwił nieuzasadniony brak jej wydawnictw w serwisach streamingowych. Tymczasem, kuratorzy dziedzictwa artystki ogłosili, że wysłuchali długo oczekiwanej prośby o cyfrową dostępność jej muzyki.

W wydanym oświadczeniu możemy przeczytać:

Do naszych lojalnych fanów: z przyjemnością informujemy, że między spadkobiercami a różnymi wytwórniami rozpoczęła się komunikacja dotycząca statusu katalogu muzycznego Aaliyah, a także jego dostępności na platformach streamingowych w najbliższej przyszłości. Dziękujemy za nieustającą miłość i wsparcie. Więcej aktualizacji wkrótce!

Chciałoby się powiedzieć… nareszcie! Dziedzictwo Aaliyah jest niezaprzeczalne, a pojawienie się jej katalogu online bez wątpienia potwierdzi jej ogromny wpływ na muzykę.


Początkowo cała dyskografia Aaliyah miała trafić do streamingów w styczniu 2020 roku. Jedynie w Tidal dyskografia jest dostępna.