Od lat czaruje jazzowo-swingującymi hitami, a publiczność koncertowa uwielbia go także za atmosferę, jaką wprowadza podczas spotkań na żywo. Koncert online Matta Duska, doskonale znanego polskim fanom kanadyjskiego muzyka,będzie jednocześnie finałem cyklu muzycznych spotkań „Lata z radiem”.


Matt Dusk to twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu, swingu i popu. Pochodzący z Kanady wokalista, muzyk i kompozytor współpracował z wieloma polskimi artystami śpiewał m.in. z Edytą Górniak, Margaret, sanah (która również gościła na scenie „Lata z radiem” w tym roku),Rafałem Brzozowskim czy Agą Zaryan. Słuchacze radiowej Jedynki z pewnością pamiętają utwór w jego wykonaniu „My Way”/„Szczęście jest we mnie”, będący muzycznym hołdem oddanym Zbigniewowi Wodeckiemu. Dusk zaśpiewał go, wykorzystując nagranie Wodeckiego sprzed lat, tak aby powstało wrażenie duetu.

– To piękna piosenka i żałuję, że nie miałem okazji nagrać jej ze Zbigniewem Wodeckim, gdy żył. Bardzo żałuję, że nigdy nie zaśpiewaliśmy razem na scenie – mówił goszcząc w „Muzycznej Jedynce”.

Laureat wielu nagród, w tym m.in. „Diamentu Trójki” czy „Róż Gali” 2016 w kategorii „muzyka”, to doświadczony wokalista i fantastyczny showman, o czym wirtualnie zgromadzona publiczność przekona się już jutro w trakcie wieczoru pełnego muzycznych wrażeń o godz. 20.00. To podczas koncertu „Lata z radiem” Matt Dusk zaprezentuje swoje największe przeboje ze złotych i platynowych płyt (w tym m.in. „Back in Town”, „Good News”, „My Funny Valentine”), jak również utwory z zapowiadanego na jesień albumu „Sinatra with Matt Dusk”. Jego premiera zaplanowana jest na 9 października br. To będzie zestaw hitów, który zabierze słuchaczy na wycieczkę przez całą karierę Franka Sinatry – jej wzloty, upadki, radości i problemy sercowe.


W podróż do czasów, w których Frank Sinatra był u szczytu popularności, w czasy elegancji i zmysłowości, zadymionych klubów Las Vegas z lat 60., gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy: „Come Fly With Me”, „I’ve Got You Under My Skin”, czy „Fly Me To The Moon”.

– Odtworzymy na nowo najlepsze momenty z życia Sinatry od czasu, kiedy zawładnął sercami nastolatek – ze względu na wysokie skarpetki nazywane „bobby-soxers” – po czas, gdy stał się jednym z członków The Rat Pack, nieformalnej grupy piosenkarzy i aktorów, do której należeli m.in. Humphrey Bogart czy Judy Garland. Niewybredne żarty, koktajle, żetony do blackjacka – wszystko to tworzyło atmosferę, jaką odnajdziemy także na tym krążku – zapowiada Matt Dusk.

Artysta nie zapomniał również o polskich fanach: na płycie znajdą się dwa angielsko-polskie duety. Jeden z nich to wspominany utwór „My Way” ze Zbigniewem Wodeckim. Drugi? Być może jego premierowe wykonanie usłyszymy podczas jutrzejszego koncertu.

Koncert online Matta Duska będzie można zobaczyć we wtorek o godz. 20.00 na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia. Z kolei w piątek tuż po serwisie również o godz. 20.00 radiowa Jedynkaprzypomni występ zagranicznej gwiazdy podczas retransmisji koncertu w audycji „Tu jest muzyka”.