„Leaving the Mountain” to utwór pochodzący z krążka „Album No. 8”. Połączenie nostalgii oraz złożonej linii melodycznej powoduje, że singel jest niezwykle urokliwy. Nowy kawałekpowstał we współpracy z Leo Abrahamsem – uznanym producentem, który pracuje m.in. z Brianem Eno czy Jonem Hopkinsem. Dla Katie inspiracją do skomponowania nowego singla okazała się wyprawa w góry Kaukazu, którą odbyła ze swoim ojcem! 

„To było naprawdę niezwykłe doświadczenie. Piękne, choć zdawałam sobie sprawę, że być może niepowtarzalne…” – komentuje artystka.

„Album No. 8” ukaże się 16 października 2020 roku.

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznakomitszych brytyjskich artystek. 35-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 7 znakomitych, docenionych albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, który stał się jej znakiem rozpoznawczym. Znana jest także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła za sprawą hitów takich jak: „Nine Million Bicycles” czy „Perfect World”. Swoim niezwykłym głosem i urzekającą osobowością zachwyca publiczność na całym świecie!