Fanów Prince’a czeka nie lada gratka, gdy dostaną w swoje ręce super luksusowe wydanie „Sign O 'The Times”. Nie tylko otrzymają zremasterowaną wersję oszałamiającego mistrzowskiego dzieła z 1987 roku, ale także uzyskają dostęp do wielu nieznanych piosenek ze skarbca Prince’a. Kolejne zapowiedzi reedycji tylko podsycają ciekawość, tym bardziej, że piosenka „Witness 4 The Prosecution” doczekała się już dwóch wersji.

Pierwsza wersja utworu była funkowym utworem, w którym artysta wszedł w rolę takich sław, jak Sly Stone, z mnóstwem psychodelicznych aranżacji gitary i mocnych instrumentów dętych. Jednak ta nowo wydana wersja unika tego wszystkiego i przekształca się w rytm, który bardziej kojarzymy z twórczością Prince’a z lat 80. Główną rolę odgrywają syntezatory i jazzowe elementy, takie jak włączenie linii saksofonu i trąbki. Dlaczego jest tak wyraźna różnica? Pierwsza wersja utworu została nagrana przy dużym udziale jego zespołu The Revolution. Nowa wersja została stworzona prawie wyłącznie przez samego Prince’a.

Witness 4 The Prosecution (wersja 2)” to tylko jeden z klejnotów, które odkryjemy, gdy 25 września pojawi się wydanie super deluxe „Sign O 'The Times”.