„This Dream Of You”, wyprodukowany przez Dianę Krall w maju tego roku, został zmiksowany przez Ala Schmitta, który ściśle współpracował z artystką nad tym, aby osiągnąć intymność przekazu i maksymalnie uwypuklić barwę jej głosu. Nagrania pochodzą z sesji z lat 2016-2017, przy których Krall pracowała ze swoim przyjacielem i wieloletnim partnerem artystycznym, Tommym LiPumą. Producent zmarł w 2017 roku w wieku 80 lat.


Krall występuje na płycie w kwartecie złożonym ze stale współpracujących z nią muzyków: Johnem Claytonem, Jeffem Hamiltonem oraz Anthonym Wilsonem, w utworach „Almost Like Being In Love” i „That’s All”, jak również w trio z Christianem McBride’em i Russellem Malone, z którymi wykonuje „Autumn in New York” i „There’s No You”.

Na płycie nie brakuje duetów, w tym we wspaniałym, nagranym za pierwszym podejściem przez Krall i basistę Johna Claytona „I Wished On The Moon”, oraz w dwóch kolejnych – „More Than You Know” i „Don’t Smoke In Bed” – z akompaniamentem pianisty Alana Broadbenta, który opracował również orkiestrację instrumentów smyczkowych do „But Beautiful”, a także aranżację smyczkową do „Autumn In New York”.

Ostatnia sesja nagraniowa do tego albumu miała miejsce w Capitol Studios z udziałem zespołu w składzie: gitarzysta Marc Ribot, skrzypek Stuart Duncan, kontrabasista Tony Garnier i perkusista Karriem Riggins. Wspólnie wykonali „Just You, Just Me”, „How Deep Is The Ocean” Irvinga Berlina oraz piosenkę Boba Dylana, „This Dream Of You”, w której na akordeonie gra Randall Krall.

This Dream Of You jest muzyką na te czasy, a zarazem nagraniem ponadczasowym, przywodzącym na myśl film, którym możesz się z kimś podzielić, bo wiesz, że zostanie z nim do końca. Jak mówi Diana:

„Jeśli «But Beautiful» jest tu uwerturą, to «Singing In The Rain» tytułem zamykającym”.

Tracklista: 1. But Beautiful // 2. That’s All // 3. Autumn In New York // 4. Almost Like Being In Love // 5. More Than You Know // 6. Just You, Just Me // 7. There’s No You // 8. Don’t Smoke In Bed // 9. This Dream Of You // 10. I Wished On The Moon // 11. How Deep Is The Ocean // 12. Singing In The Rain

Diana Krall jest jedyną wokalistką z gatunku muzyki jazzowej, której dziewięć płyt zadebiutowało na szczycie listy Billboard Jazz Albums. Jej nagrania zdobyły dotychczas pięć nagród Grammy®, dziesięć nagród Juno®, a także otrzymały dziewięć złotych, trzy platynowe i siedem multiplatynowych płyt.