Z okazji pierwszej rocznicy wydania przełomowego albumu „Flamagra”, Flying Lotus powrócił z nową i intymną perspektywą tego epickiego dzieła – „Flamagra (Instrumentals)”. Album jest eksploracją mistrzostwa Lotusa w technikach produkcji i wirtuozowskiej muzykalności, dzięki której muzycy z jego świata mogą zająć centralne miejsce.

Pierwotnie występujący jako instrumentalny utwór „Remind U”,  w nowym teledysku wyreżyserowanym przez Winstona Hackinga, przyjmuje nowy styl produkcji. Wracając do światów znanych z „Post Requisite” z 2017 roku, Ellison i Hacking ponownie połączyli siły, aby odkryć nowe głębiny, tym razem podążając za zdekonstruowaną, żółtą łodzią podwodną przez ogród wyostrzonego surrealizmu „strumienia świadomości wideo kolażu”. 

Film odtwarza perspektywę ciekawskiego dziecka – zauważa Hacking, budując świat, który jest brzydki i chaotyczny, ale jednocześnie piękny i pełen nadziei.

W tym samym duchu ewoluującego szaleństwa, Lotus kontynuuje jego i Denzela Curry’ego #BLACKBALLOONCHALLENGE, otwierając konkurs dla wokalistów i producentów na #REMINDUCHALLENGE. Pobierz bezpłatnie instrumentalne stemy przez SoundCloud i zdobądź się na kreatywność. Producenci powinni przesyłać swoje zgłoszenia do Soundcloud, natomiast występy wokalistów mogą być przesyłane na Instagramie, Twitterze, Facebooku lub TikToku przy pomocy hashtagu #REMINDUCHALLENGE. Nagrody obejmują pakiet gadżetów Flying Lotus, bezpłatną subskrypcję Pro-Unlimited od Soundcloud oraz szansę, aby twój remiks został zaprezentowany w mediach społecznościowych przez Lotusa.

Odwiedź http://flying-lotus.com/reminduchallenge, aby uzyskać więcej informacji i wysłuchać niektórych z najlepszych zgłoszeń w miarę ich pojawiania się.

Konkurs zakończy się w niedzielę 16 sierpnia 2020 roku (o północy czasu PT).

Podczas gdy oryginalny album “Flamagra” zawierał wymarzoną obsadę wokalnych współpracowników, na “Flamagra (Instrumentals)” najważniejsze są mistrzowskie aranżacje, elektronika i muzykalność – za które odpowiedzialny jest jeden z najbardziej konsekwentnie innowacyjnych producentów – Flying Lotus, który wprowadza w świat transcendentalnej wizji pokolenia muzyków z Los Angeles. W kolejności pojawiania się na płycie słyszymy samego Ellisona na klawiszach i samplerach, Thundercata, Miguela Atwood-Fergusona, Brandona Colemana, Justina Browna, Dennisa Hamma, Taylora Graves’a, Ronalda Brunera, Herbie’ego Hancocka, Deantoniego Parksa i Roberta Glaspera.