Każdy twórca to powie, że chociaż może lubić pracować w pojedynkę, to zawsze lepiej jest, gdy ma się okazję pracować z innymi artystami. To uczucie jest szczególnie prawdziwe, gdy wspomniani artyści są tak utalentowani, jak Rachel Eckroth i Sy Smith. Ta dwójka stworzyła niebiański singiel „Perfect Love” oraz teledysk, które są wspaniałym sposobem na udany tydzień.

Sy przejmuje obowiązki wokalne i aranżacyjne, podczas gdy Rachel wciela się w rolę producenta, jednocześnie dostarczając marzycielskie klawisze.

Perfect Love” powstało jako prosta piosenka i stała się wspaniałą współpracą z kimś, kogo bardzo podziwiam. Jako producent chciałam zaprezentować coś z kolorowymi pomysłami dźwiękowymi i bogatym groove. Sy pomogła urzeczywistnić moje pomysły” – powiedziała Rachel o tworzeniu piosenki.

W międzyczasie Smith wypowiadała się z uznaniem o procesie tworzenia:

Rachel zasiała we mnie ziarno tej piosenki jakiś czas temu. Teraz usiądź, odpręż się i słuchaj, jak w pełni rozwija się coś, co uważam, że wyszło nam oszałamiająco. To jak bujny ogród pełen kolorów i dźwięków. Uwielbiam to”.