W dniach 30 lipca – 2 sierpnia usłyszymy serię koncertów organizowanych przez Festiwal Szczecin Jazz 2020. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny! Wczoraj informowaliśmy Was o koncercie EABS feat. Paulina Przybysz w SCK Stargard. Ale to nie koniec spotkań z wrocławskim zespołem i Pauliną – już dzisiaj wystąpią w Kołobrzegu!

31 lipca, RCK, Kołobrzeg – Jazz Forum Talents & Sylwester Ostrowski // EABS ft. Paulina Przybysz

Jazz Forum Talents to zespół największych nowych talentów polskiego jazzu, wyłoniony spośród muzyków, którzy rok temu brali udział w Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz. Każdy z muzyków wspaniałej piątki ma już ugruntowaną pozycję na naszej scenie, nagrody i wyróżnienia zdobyte na najważniejszych ogólnopolskich konkursach, wysokie notowania, a nawet i zwycięstwa w dorocznych ankietach czytelników JAZZ FORUM – indywidualnie i z macierzystymi zespołami (Kasia Pietrzko Trio, SKICK-SKIUK, Tomasz Chyła Quintet, Weezdob Collective). 

Cała piątka uczestniczyła w lutym br. w ekspedycji do rodzinnego miasta Charlie’ego Parkera – Kansas City, by uczcić jubileusz stulecia urodzin geniusza jazzu. Polski kontyngent pod wodzą Sylwestra Ostrowskiego wystąpił na specjalnym koncercie w słynnym klubie The Ship i nagrał album „Jammin’ with KC” z gościnnym udziałem amerykańskich luminarzy jazzu: Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. special guests Bobby Watson, Logan Richardson, Keyon Harrold, Eric Allen. Premiera płyty odbędzie się w połowie października, a ekskluzywna edycja zostanie dołączona JAZZ FORUM we wrześniowym numerze w prezencie dla prenumeratorów. 

Sylwester Ostrowski – jeden z czołowych polskich saksofonistów tenorowych, kompozytor, lider, a także promotor jazzu i entrepreneur, twórca i dyrektor artystyczny festiwalu Szczecin Jazz. Inicjator wielu międzynarodowych projektów z udziałem wybitnych muzyków amerykańskich, jak m.in. Billy Harper, Deborah Brown, Darius Brubeck, Keyon Harrold, Freddie Hendrix, Dominique Sanders, Eric Allen. Współorganizator, razem z amerykańskim stowarzyszeniem Jazz Sister Cities, takich globalnych przedsięwzięć, jak ekspedycja gwiazd polskiego jazzu na Safaricom International Jazz Festival w Nairobi, Kenia, czy do Kansas City. 

Koncerty w ramach cyklu:

  • 30 lipca 2020, SCK Stargard – EABS ft Paulina Przybysz
  • 31 lipca 2020, RCK Kołobrzeg – Jazz Forum Talents & Sylwester Ostrowski // EABS ft. Paulina Przybysz
  • 1 sierpnia 2020, Muszla Koncertowa, Świnoujście – Jazz Forum Talents & Sylwester Ostrowski // EABS ft. Paulina Przybysz
  • 2 sierpnia 2020Ogród Różany, Szczecin – Jazz Forum Talents & Sylwester Ostrowski