NASA ogłosiła, że nagradzany Grammy wokalista i autor piosenek Gregory Porter uświetni start historycznej misji Mars 2020 Perseverance. Podczas transmisji zaplanowanej na czwartek, 30 lipca, artysta wykona przygotowaną specjalnie na tę okazję wersję utworu „America The Beautiful” ze swojego domu w Kalifornii. Porter jest pierwszym w historii artystą, którego NASA zaprosiła do występu podczas startu misji na Marsa.

Jak mówi Gregory Porter:

„Czuję się zaszczycony, że NASA zaprosiła mnie do występu przed tym historycznym startem. Eksploracja kosmosu inspirowała mnie od dziecka i nadal budzi we mnie podziw, gdy patrzę nocą w niebo. Wspaniale jest być częścią tego spektakularnego wydarzenia i dzielić tę wspólną chwilę międzyplanetarnej wyprawy z milionami ludzi na całym świecie.”

Paul Wizikowski, producent wykonawczy transmisji startu misji, powiedział:

„Wyniesienie łazika Perseverance z amerykańskiego wybrzeża do krateru Jezero na Marsie, stanowi kamień milowy w historii ludzkości. Fakt, że ten lot odbywa się w tak szczególnym momencie historii Ameryki, który wzywa nas, byśmy wytrwali w tym, co w nas najlepsze, sprawił, że postanowiliśmy pokazać ten start w symbolicznym przesłaniu i podkreślić to, że Ameryka jest piękna. Nagradzany nagrodą Grammy Gregory Porter został zaproszony do zaśpiewania utworu „America The Beautiful”, by przypomnieć nam, że od Pacyfiku do Atlantyku jesteśmy razem w tej wielkiej historii.”

Zapowiedź ta zbiegła się w czasie z premierą nowego singla Portera „Concorde” – radosna, ujmująca oda do podróży międzygwiezdnych. Towarzyszy mu teledysk z motywem kosmicznym, w którym Porter, przebrany za astronautę, występuje u boku swojego syna, Demyana. Utwór pochodzi z jego najnowszego albumu „All Rise”, który ukaże się 28 sierpnia nakładem Blue Note Records/Universal Music Group.