Narodowe Centrum Kultury (NCK) w ramach 3. Dziedzińca Kultury organizuje w piątek koncert Wojtek Mazolewski Trio pt. „Mistrzowie Yassu”. Organizatorzy zapowiadają, że występ jazzmanów będzie dialogiem z muzyką Krzysztofa Komedy.

„Wojtek Mazolewski to fenomen rodzimego rynku muzycznego. Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Brzmienie formacji Wojtka nawiązuje do mistrzów jazzu i łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami” – czytamy o artyście na stronie NCK.

„Mieszają się echa muzyki Milesa Davisa, Erika Dolphy’ego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. Teraz dochodzi do tego magia twórczości Krzysztofa Komedy” – napisano w zapowiedzi.

Jak wyjaśniono, motywem przewodnim tegorocznego Dziedzińca Kultury jest relacja mistrz-uczeń.

„Każdy piątkowy koncert będzie muzycznym dialogiem twórcy z jego artystycznym autorytetem” – podkreślono na stronie NCK.

Organizatorzy przypominają, że na wszystkie koncerty i warsztaty w ramach Dziedzińca Kultury obowiązuje rejestracja poprzez formularz na stronie.

Początek koncertu – 24 lipca o godz. 20:00 na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (ul. Krakowskie Przedmieście 15/17). Transmisja online koncertu na kanale Youtube i na fanpage’u NCK.

Dziedziniec Kultury to cykl letnich imprez kulturalnych. Od trzech lat w piątkowe wieczory lipca i sierpnia na dziedzińcu MKiDN prezentowane są koncerty i warsztaty przygotowane przez NCK.