„Black Is King” to nadchodzący film wyreżyserowany przez Beyoncé, którego premiera odbędzie się 31 lipca na Disney+. Film oparty jest na muzyce z albumu „The Lion King: The Gift” i ukaże się dwa tygodnie po roku od premiery filmu „Król Lew”. Jak opisuje film jego autorka:

„Przenosi on przesłanie kinowego hitu na dzisiejszych królów i królowe, szukających i szukające swoich koron”.


Wraz z premierą nowego zwiastunu filmu, który jest już dostępny na YouTube, ogłoszono nową umową dystrybucyjną, dzięki której film będzie dostępny na większości kontynentu afrykańskiego, w tym w RPA, Nigerii, Ghanie, Etiopii, Namibii, Kamerunie, Liberii, Burundi, Senegalu, Togo, Somalii, Beninie, Kongo, Kenii, Zimbabwe, Malawi, Gabonie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz Wyspach Zielonego Przylądka i w wielu innych krajach dzięki MultiChoice Group’s M-Net I Canal+ Afrique.

Produkcja filmu „Black Is King” trwała rok.

Pracował nad nim kreatywny zespół różnorodnych twórców, w tym reżyserzy Emmanuel Adjei („Shahmaran”), Blitz Bazawule („The Burial of Kojo”), Pierre Debusschere (teledyski „Mine” I „Ghost” Beyoncé), Jenn Nkiru („BLACK TO TECHNO”), Ibra Ake (reżyser i producen teledysku „This is America” Childish Gambino), Dikayl Rimmasch („CACHAO, UNO MAS”), Jake Nava (teledyski „Crazy in Love,” „Single Ladies,” „Partition” Beyoncé) oraz wieloletni współpracownik Beyoncé, Kwasi Fordjour. Nad filmem pracowali także Dafe Oboro, Julian Klincewicz, Derek Milton, Meji Alabi, Joshua Kissi, Alexandre Moors I Deon Van Zyl.

Nakręcony w wielu miejscach na świecie film uchwyca piękno ludzi i natury wielu kontynentów. Powstawał w Nowym Jorku, Los Angeles, południowej i zachodniej Afryce, Londynie i Belgii. Ze wszystkich tych miejsc pochodzi cała kadra aktorów i tancerzy, którzy stworzyli żywą, pełną energii choreografię, którą zobaczymy w filmie.

Nowy zwiastun zdradza także, jacy goście specjalni wzięli udział w fimie – to między innymi modelki Aweng Ade-Chuol i Adut Akech, supermodelki Naomi Campbell, matka Beyoncé Tina Knowles-Lawson, nagrodzona Oscarem aktorka Lupita Nyong’o, a także artyści muzyczni – Kelly Rowland, Pharrell Williams oraz JAY-Z. W filmie pojawi się także wielu artystów, którzy wzięli udział w postawaniu albumu „The Lion King: The Gift”.

Film „Black Is King” zawierać będzie pełne wersje teledysków do utworów „Already”, „Brown Skin Girl”, „Mood 4 Eva” i „My Power”.