Po dwóch EPkach zapowiadających pełnometrażowy debiut „Pink Planet”, Pink Sweat$ przygotował jeszcze jedną muzyczną przystawkę. Podobnie jak w przypadku wielu projektów artystycznych w tym roku, wydanie płyty zostało przesunięte w czasie z powodu pandemii.

Pomimo zastoju w pierwszej połowie 2020 roku, David Bowden nie dawał o sobie zapomnieć. Uczestniczył w nagraniach ścieżki dźwiękowej do serialu HBO „Insecure”, przygotowywał niekonwencjonalne przepisy w programie „Kitchen Adventures” i, oczywiście, wypuścił single „Ride With Me, „17” i „Not Enough”. Teraz, mini albumem „The Prelude”, rozpoczyna drugą fazę promocji odkładanego od kilku miesięcy debiutu.

Pink Sweat$ demonstruje swój rozwój jako artysty, eksperymentując z nowymi dźwiękami i udawadniając talent do pisania piosenek, aby zrealizować swój najbardziej osobisty projekt do tej pory. Bawi się dźwiękami lat 80-tych, wibracjami nu wave, gładkimi wokalami, elektronicznym funkiem i syntezatorami.

Oprócz nowej EP, Pink przekazuje Bruno Marsowi (à la „24K Magic”) oprawę wizualną do utworu „Icy”. Niezależnie od tego, czy wyleguje w jedwabistej piżamie w kolorze fuksji, jeździ na różowym quadzie czy wykonuje ruchy szefa w garniturze w kolorze gumy do żucia, Davidowi Bowdenowi nie brakuje finezji w całym klipie.


Pink Planet” ma pojawić się jeszcze w tym roku, ale w międzyczasie Pink Sweat$ wystąpi na żywo podczas specjalnej transmisji na żywo w piątek 24 lipca. Fani zostaną zaproszeni na koncert z piosenkami z „The Prelude”, „Volume 1” i „Volume 2”. Następnie artysta poprowadzi wirtualny czat. Bilety kosztują tylko 10 dolarów i są dostępne na stronie internetowej artysty.