RAYE prezentuje nowy singiel „Natalie Don’t”. W utworze, podobnie jak dawno temu Dolly błagała Jolene, artystka prosi inną kobietę, by ta zostawiła jej faceta w spokoju. Singiel jest następcą świetnie przyjętego duetu z DJ Regardem „Secrets”. Autorami „Natalie Don’t” są RAYE, John Hill oraz John Blanda. Jak mówi artystka:

– Od razu, gdy skończyłam pisać ten utwór, wiedziałam, że to musi być singiel. Piosenka opowiada o panice, w którą wpadasz, gdy orientujesz się, że kogoś tracisz. „Natalie Don’t” jest piękne w swojej beznadziejności, bo doskonale wiemy, że Natalie zrobi, co będzie chciała, bez względu na to, jak bardzo będziemy ją błagać.

Natalie Don’t” zapowiada nowy projekt RAYE, który ukaże się latem tego roku. Na wydawnictwo trafi siedem utworów:

– Opisuję na nim siedem etapów żalu. Pierwsza piosenka to dramatyczna, mocna ballada, a następnie po kolei zmienia się napięcie, by w ostatnim utworze w końcu stwierdzić, że serce zostało uleczone. Jestem bardzo dumna z tego projektu i nie mogę się doczekać, aż będziecie mogli usłyszeć go w całości! 

Do „Natalie Don’t” powstał teledysk w reżyserii Fiony Jane Burgess. W klipie oglądamy poradnik RAYE, jak w pięciu prostych krokach przeżyć kradzież mężczyzny przez inną kobietę.


Niedawno RAYE zrobiła niemałe zamieszanie na listach przebojów za sprawą dwóch utworów: „Secrets” z DJ Regardem (Top 10 zestawienia Official UK Singles Chart, 45 mln streamów) oraz „Tequilla” z Jaxem Jonesem i Martinem Solveigiem, które w Wielkiej Brytanii ma już status platyny oraz ponad 56 mln streamów na całym świecie.

Liczba streamów całego katalogu RAYE przekracza miliard streamów, a wokalistka ma na koncie podwójną platynę, złoto i podwójne srebro za swoje single. Pisała dla takich artystów jak m.in. John Legend, Major Lazer, Charli XCX, Little Mix, Hailee Steinfeld, Quavo, Normani, Ellie Goulding, Jax Jones, Khalid, 6LACK czy Jessie Reyez. Pracowała z najsłynniejszymi producentami świata: Davidem Guettą. Diplo, Bloodpop, Andrewem Wyattem, Jin Jin, Kamille, Julią Michaels, Fraserem T Smithem, Fredem Ballem czy Justinem Trantorem. RAYE jest współautorką singla Beyonce „Bigger” z albumu zainspirowanego filmową wersją „Króla Lwa”. Jej kompozycje dla innych artystów zgromadziły łącznie ponad 2,25 miliarda streamów w Spotify.

RAYE zajęła trzecie miejsce w plebiscycie BBC Sound of 2017. Otrzymała nominację do nagrody BRIT za wspólny sigiel z Jaxem Jonesem w 2018 roku. Występowała m.in. w słynnych klubach KOKO, Village Underground i Heaven. W ubiegłym roku supportowała Khalida na jego trasie po Wielkiej Brytanii i Europie, a wcześniej występowała m.in. przed Ritą Orą i Halsey.