Ladies’ Jazz Festival to jedyny taki festiwal składający hołd damom jazzu. Odbywa się już po raz szesnasty, zawsze w Gdyni, zawsze w lipcu. Gościł do tej pory takie gwiazdy jak, np. Dionne Warwick, Randy Crawford, Candy Dulfer, Meshell N’degeocello, Ive Mendes, Dianna Reeves, Dee Dee Bridgewater, Lizz Wright, Mitchiko Akiyoshi, Manhattan Transfer, New York Voices i wiele innych piosenkarek, kompozytorek, instrumentalistek, liderek i członkiń zespołów muzycznych.

Od czterech lat częścią Ladies’ Jazz Festival jest konkurs o Grand Prix festiwalu. Jego pierwszą edycję wygrała Judyta Pisarczyk. Następną zwyciężczynią została Adela Konop, a w zeszłym roku Grand Prix zdobyła Irka Zapolska!

Kto zwycięży w tym roku?

Jury pod kierownictwem Urszuli Dudziak wybierze zdobywczynię nagrody/zdobywczynie nagród spośród następujących finalistek po wszystkich koncertach konkursowych:

  • Dominika Czajkowska-Ptak 20 lipca Konsulat Kultury g. 19:00
  • Kinga Hornik 21 lipca Konsulat Kultury g.19:00
  • Karolina Lipska 22 lipca Konsulat Kultury g.19:00
  • Natalia Capelik-Muianga 23 lipca Konsulat Kultury g.19:00

Widzów serdecznie zapraszamy na koncerty do Konsulatu Kultury (liczba osób uczestniczących, wymagania i ograniczenia zgodne z odpowiednimi wytycznymi i przepisami) i do Internetu.