Cykl koncertów w ramach projektu Wygramy muzyką otworzy koncert zespołu VooVoo. Muzycy wystąpią już 5 lipca. Czas ogłosić kolejnego artystę. 12 lipca na scenie zobaczymy Wojtek Mazolewski Quintet – jednego z najpopularniejszych polskich jazzmanów, który zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty. Połączenie jazzu i brzmienia kontrabasu w wykonaniu Wojtka Mazolewskiego idealnie wpisuję się w projekt Wygramy muzyką!

Znamy już dwóch artystów, którzy wystąpią online w ramach cyklu Wygramy muzyką. Obok zespołu VooVoo, w kolejnej odsłonie wystąpi Wojciech Mazolewski Quintet. To dopiero początek, który już dziś zapowiada festiwal online na bardzo wysokim poziomie. Wkrótce poznamy kolejnych muzyków, którzy zdecydowali się na udział w projekcie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, uczestnicy mają do dyspozycji streaming na 7 kamer. Widz może więc nie tylko przyglądać się warsztatowi poszczególnych muzyków, ale i zmieniać kanały w trakcie koncertu tak, by podejrzeć grę kilku instrumentalistów. To nie wszystko! Oprócz samego koncertu, na uczestników czekają wywiady z muzykami poprowadzone przez redaktora muzycznego Piotra Metza i konkursy.

Kolej na jazz!

Jeden z najpopularniejszych polskich jazzmanów wprowadził jazz na muzyczne listy przebojów. Ten gatunek cały czas się rozwija, tworząc brzmienia łączące się z kulturą hip-hopową, elektroniczną i klubową. Dzięki temu Wojtek Mazolewski trafia również do świadomości młodego słuchacza i tworzy nowy rodzaj muzyki. Oprócz Wojtek Mazolewski Quintet jest również liderem i założycielem grupy Pink Freud, której płyty wydawane są przez Universal Music Polska. 

W grudniu 2019 roku zespół wydał swoją najnowszą płytę „When Angels Fall”, na której znalazły się interpretacje twórczości wybitnego Krzysztofa Komedy. Zbliżający się koncert będzie więc okazją, aby wysłuchać utwory z nowej płyty na żywo. 

Nie tylko online

Dzięki zwiększeniu liczby osób uczestniczących w koncertach, pojawiła się możliwość zaproszenia uczestników na koncert na żywo. Tylko 150 osób będzie mogło wziąć udział w koncercie w klubie Progresja w Warszawie. Pozostali będą mogli obejrzeć koncert streamingowany w najwyższej technologii.

Informacje o projekcie, koncertach i biletach na stronie www.wygramymuzyka.pl.