Dirty Projectors udostępnili „Flight Tower” – drugą z pięciu EPek, które ukażą się nakładem Domino w 2020 roku, oraz wideo do „Self Design”. Główną postacią jest tu grająca na klawiszach i instrumentach perkusyjnych Felicia Douglass – której przy pisaniu piosenek, produkcji, realizacji i miksowaniu pomagał lider DP – Dave Longstreth. Cztery piosenki „Flight Tower” przynoszą super-futurystyczne brzmienie, zarówno uduchowione jak i elektroniczne.


Teledysk do „Self Design” to obraz błyszczący i pulsujący  wraz z rytmem, przynoszący próbki z utworów „Dolly Dawn” Harry’ego Belafonte i „Miroirs” Maurice’a Ravela.


„Self Design” to trzeci po pozaziemskim „Inner World” i ekstatycznym „Lose Your Love” teledysk z „Flight Tower”. W zeszłym tygodniu Dirty Projectors przearanżował utwór „Lose Your Love” na zdalny występ na Full Frontal with Samantha Bee. Perkusista Mike Johnson przetłumaczył  pływające rytmy utworu na talerze i czajnik, Dave przetransponował zmieniony tonalnie riff  na gitarę akustyczną, a Maia i Kristin udanie zharmonizowały się z jedwabiście gładkim głosem Felicii z różnych lokalizacji.


Przedstawiając uderzający kontrast dla tęsknego folku EPki „Windows Open”, „Flight Tower” „ukazuje cały ten projekt pięciu EPek, jako całkiem interesujące ćwiczenie plastyczności jednego zespołu” (Stereogum). Jak wyjaśnia Time Magazine:

„Co robisz z pięcioosobowym zespołem, gdy każdy członek jest wystarczająco utalentowany, aby być liderem? Daj każdemu EP-kę, na której będzie główną postacią.” Cała muzyka została nagrana w Ivo Shandor w Los Angeles, dokumentując „zespół wkraczający w nowy rozdział, którym jesteśmy bardzo podekscytowani” (UPROXX).