Alewya debiutuje singlem „Sweating”. Witajcie w świecie transcendentnych dźwięków. W „Sweating” usłyszymy wpływy muzyki aferykańskiej oraz brytyjskiej kultury klubowej. Jak mówi Alewya:

– To singiel o chemii między dwójką ludzi, ale także o kobiecie, która nie boi się swojej mocy. To cały nastrój.

Za produkcję odpowiada pochodzący z Ghany, mieszkający w Wielkiej Brytanii The Busy Twist. Do kawałka powstał klip w reżyserii Jacka Bowdena.

Alewyę możecie kojarzyć z EPki Little Simz z utworu „where’s my lighter”. Alewya to arabskie określenie na „najwyższa”. Ojciec artystki pochodzi z Egiptu, a urodził się w Sudanie. Jej mama pochodzi z Etiopii. Alewya urodziła się i wychowała w Londynie, ale przez cztery lata mieszkała w Nowym Jorku. Zawsze przebywała w wielokulturowym środowisku, co słychać w jej twórczości.

Alewya podkreśla, że w swojej muzyce chce przekazywać emocje związane z euforią, złamanym sercem i melancholią. Wokalistka rzuca swoim słuchaczom wyzwanie: przypomnijcie sobie, kiedy po raz ostatni poczuliście z kimś lub czymś szczerą więź? Alewya chce również sprawić, że zechcemy tańczyć. Posłuchajcie „Sweating”, by przekonać się, że ta sztuka z pewnością się jej uda.


Alewya jest pierwszą artystką podpisaną przez Because London Records – legendarnego labelu London Records, który jest teraz częścią Because Music Group.