Disclosure prezentują kolejny singiel zapowiadający album „Energy”. Po tytułowym kawałku przyszedł czas na „My High” z gościnnym udziałem Aminé i slowthaia, które jest już dostępne w serwisach cyfrowych.

Longplay trafi do sprzedaży 28 sierpnia.

Disclosure najpierw wprowadzili nas w nastrój przywołujący na myśl brazylijski karnawał za sprawą tytułowego kawałka promującego „Energy”, by następnie rozpalić pochodnię mocną propozycją „My High”. W pulsującym utworze słyszymy dwie gorące nazwy ze świata hip-hopu: Aminé oraz slowthai. Ten hip-house został stworzony do tego, by zabrzmieć jak najgłośniej w Waszych głośnikach oraz rozpalić emocje. Do singla powstał teledysk wyreżyserowany przez Simona Cahna, a zdjęcia zrealizowano w Mexico City oraz Los Angeles:


Zawsze chcieliśmy pracować z raperami, ale żadnych nie znaliśmy, nie mieliśmy też za bardzo sposobu, by do jakiegoś dotrzeć… nie ma ich zbyt wielu w Reigate. Pisanie „My High” z Aminé było przezabawne, on równie dobrze mógłby robić karierę jako komik. Pisze błyskawicznie, a obserwowanie go przy pracy to czysta przyjemność. Włożył w singiel mnóstwo energii, dlatego gdy wróciliśmy w styczniu do Anglii, był tylko jeden człowiek, który mógł sprostać dorównaniu do tego poziomu… slowthai.

Aminé i slowthai nie będą jedynymi raperami, którzy pojawią się na „Energy” – na featuringach usłyszymy także Micka Jenkinsa, Channel Tres oraz legendę w osobie Commona. Pozostali goście to Kelis, Fatoumata Diawara, Eric Thomas, Blick Bassy, Kehlani i Syd.

Jak najlepiej określić trzeci album Disclosure? Tytuł „Energy” mówi wszystko. Muzycy wyjaśniają:

– Przy podejmowaniu decyzji, który utwór trafia na płytę, kierowaliśmy się jednym: energią. Każdy kawałek powstał szybko. Dlatego musieliśmy napisać ich tak dużo, bo nie każdy, który powstał, miał odpowiednią energię – tłumaczy duet, który wybrał 11 utworów z ponad dwustu.

Disclosure tworzą bracia Guy i Howard Lawrence. W 2020 duet obchodzi 10-lecie wydania debiutanckiego singla „Offline Dexterity”. Zespół ma na koncie ponad 5,1 miliardów streamów i 4,8 mln egzemplarzy sprzedanych albumów. Muzycy byli nominowani do Mercury Music Prize, BRIT oraz Grammy.

Tracklista: 1. Watch Your Step (Kelis) // 2. Lavender (Channel Tres) // 3. My High (Aminé & slowthai) // 4. Who Knew? (Mick Jenkins)(Douha) // 5. Mali Mali(Fatoumata Diawara) // 6. Fractal (Interlude) // 7. Ce n’est pas (Blick Bassy) // 8. ENERGY (Eric Thomas) // 9. Thinking ‘Bout You (Interlude) // 10. Birthday (Kehlani & Syd) // 11. Reverie (Common)