Muzyczne i techniczne osiągnięcie poprzedzone dekadą przygotowań, „odwrócona” orkiestra, wielojęzykowe narracje i recytacja Kiki Layne oraz dzieło „Sleep” z 2015 roku wznowione w formie nowej aplikacji „Sleep by Max Richter” – sesje muzyczne specjalnie dostosowane do snu, medytacji i skupienia.

Podoba mi się idea utworu muzycznego jako miejsca do namysłu, a w chwili obecnej wszyscy musimy sobie wiele rzeczy przemyśleć.

Premiera albumu „Voices” zaplanowana jest na 31 lipca 2020


Ponad dekadę od narodzin koncepcji, kompozytor Max Richter ogłasza wydanie „VOICES” – nowego przełomowego projektu muzycznego inspirowanego Powszechną Deklaracją Praw Człowieka. Pierwszy singiel z tego podnoszącego na duchu dzieła, które autor opisuje jako „miejsce do namysłu i refleksji”, ukazał się 26 czerwca nakładem Decca Records. Pochodzi on z najnowszego albumu tego awangardowego artysty, którego nagrań odsłuchano miliardy razy i który stoi za rewolucyjną kompozycją „SLEEP” z 2015 roku, rozwijającą się nieustannie od pięciu lat, czego owocem jest powstanie nowej aplikacji. Dostępna do pobrania aplikacja pozwala słuchaczom zanurzyć się ponownie w ośmiogodzinnym nagraniu, wydanym nakładem Deutsche Grammophon, w postaci specjalnie stworzonych sesji muzycznych na potrzeby skupienia, medytacji i snu. W sercu obydwu tych projektów leży głębokie poczucie jedności globalnej społeczności, zrodzone z obecnego na przestrzeni całej kariery Richtera postrzegania muzyki jako formy aktywizmu i jego pragnienia zjednoczenia publiczności na całym świecie.

„VOICES” to dziewiąty album studyjny Maxa Richtera, będący kontynuacją tak pionierskich nagrań jak „Memoryhouse” (2002), „The Blue Notebooks” (2004), „Infra” (2010), „Recomposed: Vivaldi – The Four Seasons” (2012) oraz „SLEEP” (2015). Po pięciu latach od wydania, album „SLEEP” jest wciąż ogólnoświatowym fenomenem: w marcu wrócił na 1. miejsce klasycznej listy amerykańskiego Billboardu; w kwietniu był transmitowany w całości przez stacje radiowe na całym świecie; i przekroczył dotychczas 450 milionów odsłuchań.