Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Jazzowy Kraków oraz Krakowski Teatr Variete organizują koncert specjalny online w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” zatytułowany „Zanurzeni w jazzie”, który odbędzie się 22 czerwca, o godz. 20.00 w krakowskim Teatrze Variete.

Dwóch obecnie najbardziej utytułowanych artystów jazzowych w Polsce: Maciej Obara i Dominik Wania zaprezentują materiał z najnowszej płyty, „Three Crowns”. Album odwołuje się do najwyższego szczytu Pienin Środkowych – gór położonych na granicy polsko-słowackiej.

Lider New Bone – Tomasz Kudyk dedykuje projekt „Longing swojemu ojcu – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi Jazz Band Ball Orchestra. W programie koncertu znajdą się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka zaaranżowane na sekstet jazzowy oraz jedna kompozycja Jana Kudyka w aranżacji Wojtka Groborza.

Tomasz Grzegorski (saksofon tenorowy), Marcin Ślusarczyk (saksofon altowy), Tomasz Białowolski (fortepian), Maciej Adamczak (kontrabas) i Arek Skolik (perkusja) w czerwcu 2019 roku weszli do studia, aby upamiętnić jedną z najważniejszych postaci dla polskiego jazzu – Janusza Muniaka. Na płycie znalazły się utwory bezpośrednio nawiązujące do standardów wykonywanych przez Muniaka podczas jego koncertów oraz utwór tytułowy To Muniak With Love.

Joachim Mencel prowadzi swoje trio już od wielu lat. Zespół na Festiwalu zagra utwory zarówno starsze, wcześniej zarejestrowane na płycie “Interludium” jak i zupełnie nowe.

Koncert będzie można oglądać online pod poniższym linkiem.

https://youtu.be/zURC3OPAEaM