„When Angels Fall” to tytuł nowej płyty kwintetu Wojtka Mazolewskiego, która już teraz dostępna jest na winylu! Album zawiera kompozycje Krzysztofa Komedy. Światową edycję albumu na CD, wydała brytyjska wytwórnia Whirlwind Recordings.


„Przygotowując się do tej plyty czytałem nuty Komedy, książki i wspomnienia o nim – mówi Wojtek Mazolewski –  spotykałem się z ludźmi którzy go znali i odwiedzałem miejsca gdzie mieszkał od Poznania do Los Angeles. Chciałem poczuć kim był i jak żył Krzysztof Komeda. To wszystko wzbogacało ten projekt o świadomość, uczucia i emocje z tym związane. Na stworzenie oryginalnego materiału WMQ w oparciu o tematy Krzysztofa Komedy poświęciłem ze swoim zespolem ostatnie 3 lata. Wielka inspiracja do tej plyty są tez filmy takich mistrzów jak Roman Polanski ( Rosemary’s Baby, Nóż w wodzie ) Jerzy Skolimowski ( Bariera ) polaczenie ich talentu i wrażliwości z muzyka Komedy do dziś robi wielkie wrażenie i zmusza do myślenia.”

Okładkę albumu zaprojektował Rosław Szaybo, który zaprojektował także okładkę legendarnego albumu „Astigmatic” (a także British Steel Judas Priest i The Clash).

Winylowa wersja albumu dostępna jest na tę chwilę jedynie na Bandcamp Wojtka Mazolewskiego.