Nowy projekt wyjątkowej współpracy Disney Music Group i Decca„Disney Goes Classical”. Muzyka z filmów uwielbianych przez całe rodziny w nowych wersjach, w tym tematy z „Króla Lwa” w wykonaniu Mattego Bocellego, „Pieknej i Bestii”, „Aladyna” i wielu innych pojawi się w sprzedaży 2 października 2020. Pierwsza zapowiedź wydawnictwa – „Can You Feel The Love Tonight” w wykonaniu Matteo Bocellego – jest już dostępna.

Decca Records i Walt Disney Records z Disney Music Group mają zaszczyt zapowiedzieć „Disney Goes Classical” – albumu przywołujący kolory, emocje i czystą radość muzyki z filmów Disneya w zupełnie nowej odsłonie.

Dzięki zaangażowaniu prestiżowej Royal Philharmonic Orchestra i wielu znanych nazwisk światowej muzyki, uwielbiane motywy Disneya zostały po mistrzowsku przearanżowane i nagrane w londyńskim Abbey Road Studios, gdzie powstały jedne z najlepszych ścieżek filmowych ostatniego stulecia.

Album zawiera muzykę z najbardziej rozpoznawalnych filmów Disneya od jego Złotej Ery, przez renesans lat dziewięćdziesiątych, aż po współczesne czasy animacji CGI. Od „Księgi dżungli” i „Pinokia”, po kultowe ścieżki dźwiękowe z filmów „Pocahontas”, „Mała Syrenka”, „Aladyn” czy „Herkules” – 80 lat magii Disneya weszło w inny wymiar niesamowitego kinowego brzmienia. 

Pierwszy utwór z tego wydawnictwa, poruszająca wersja piosenki „Can You Feel the Love Tonight” w wykonaniu Matteo Bocellego z animowanego klasyka Disneya z lat dziewięćdziesiątych, „Król Lew”, ma dzisiaj swoją premierę. Ballada – napisana przez Eltona Johna i Tima Rice’a – zdobyła Oscara® w kategorii „Najlepsza oryginalna piosenka filmowa” w 1994 roku i pojawiła się w remake’u tego filmu w wersji live-action z 2019 roku. Matteo wystąpił także w duecie ze swoim ojcem Andreą Bocellim w bijącej rekordy popularności piosence „Fall on Me” (pochodzącej z uplasowanej na 1. miejscu list bestsellerów płyty „Sì”), która została wybrana do napisów końcowych produkcji Disneya, „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”.

Jak mówi Matteo:

Jestem ogromnie podekscytowany, że dołączyłem do tego projektu z Disneyem. „Król Lew” to jeden z najukochańszych filmów mojego dzieciństwa i możliwość zaśpiewania głównego utworu jest dla mnie prawdziwym zaszczytem. Elton John jest jednym z moich muzycznych idoli, zarówno ze względu na jego umiejętność pisania piosenek, jak i wyjątkowy styl. Mam nadzieję, że w muzyce, nad którą obecnie pracuję, uda mi się to wykorzystać te wpływy, i że będę mógł ją już wkrótce zaprezentować.

Na płycie pojawi się także czterokrotnie nagradzana Grammy® amerykańska sopranistka Renée Fleming z piękną wersją „When You Wish Upon a Star” z filmu „Pinokio”. Kolejne utwory, w tym w wykonaniu słynnej japońskiej gitarzystki klasycznej Kaori Muraji, zabiorą słuchacza w inny wymiar. Album „Disney Goes Classical” zachwyci rodziny na całym świecie, przenosząc magię arcydzieł filmowych z ekranu wprost do naszych uszu, jak nigdy dotąd.

„Disney Goes Classical” ukaże się nakładem Decca Records 2 października 2020 roku.