Jeśli kiedykolwiek słyszeliście utwór wokalisty, znanego jako rum.gold, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego jedwabisty falset przeniknął wasze dusze. Rok po wydaniu debiutanckiej EP-ki „yaRn”, artysta z Brooklynu, wychowanek wytwórni DMV, wraca z surowym, pięknym projektem zatytułowanym „aiMless”.

Niespełna 17-minutowy minialbum jest bardzo osobistą opowieścią artysty. W utworach „An Apology” i „Save You” dotyka trudnych tematów, rozgrzebując rodzinne rany, emocjonalne blizny, odważnie obnaża swoje uczucia. Atrakcją jest duet z Jamilą WoodsWaiting For”, utwór w średnim tempie, który eksploruje sentymentalne przeciąganie, stojących po dwóch stronach liny partnerów.

W wywiadach artysta przyznaje, że jego życie splatało się z tekstami, gdy proces pisania przenikał z nierozwiązanymi problemami. Zamiast unikać bólu, uznał go za niezbędny element swojej podróży, mając nadzieję, że może zainspirować innych do zrobienia tego samego.

„Jeśli to pomoże komukolwiek, w jakikolwiek sposób zastanowić się nad życiem i miłością oraz dlaczego są tacy, jacy są i dlaczego krzywdzą lub są krzywdzeni, to warto było nagrać tak osobista płytę”.

AiMless” wyprodukowany przez Jamesa Chatburna, George’a Moore’a i Alissię Benveniste jest dostępny do pobrania w muzycznych serwisach internetowych.