Brytyjsko-jamajska wokalistka odkryła miłość do muzyki dzięki dziadkowi, który zapoznał ją z płytami klasyków soulu. We dwójkę słuchali bez końca Arethy Franklin i Elli Fizgerald. Mała Celeste śpiewała razem z nimi, a jednocześnie odkrywała, że utożsamia się z emocjami, które przekazują legendy muzyki. Bez profesjonalnych lekcji śpiewu, już jako 18-latka, Celeste zaczęła występować – coverowała klasyczne utwory soulowe, funkowe i jazzowe. Wreszcie nabrała pewności, by zacząć komponować autorski materiał.

Dzisiaj swoją premierę ma utwór „I Can See The Change” wyprodukowany przez brata Billie Eilish – FINNEAS.


Od czasu podpisania kontrakt z Polydor Celeste wydała kilka singli, w tym „Lately”, „Father’s Son” i „Strange”, które otrzymało olbrzymie wsparcie od BBC Radio 1. Wokalistka słynie z niesamowitych występów na żywo. Artystka miała również okazję supportować Michaela Kiwanukę, Janelle Monae, Neneh Cherry, nagrała też duet z Paulem Wellerem. Jej koncert w Shepherd’s Bush Empire wyprzedało się w kilka dni.

Celeste – artystka, którą zachwycają się media i trendsetterzy, zwyciężczyni prestiżowego plebiscytu BBC Sound of 2020 i laureatka nagrody BRITS 2020 Rising Star – ogłosiła szczegóły debiutanckiego albumu. BBC Sound of to jeden z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów, który wyłania najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia.