Mimo, że nie są w stanie koncertować i występować przed publicznością na żywo, nowojorski duet Lion Babe wymyślił sposób, aby nadal dostarczać swoim fanom wrażenia z koncertów.

Ogłaszają wirtualną trasę dookoła świata.

Wraz z muzycznymi miejscami kulury i organizatorami koncertów na całym świecie liderka Jillian Hervey i jej partner muzyczny Lucas Goodman wystąpią na żywo na profilach instagramowych. Każdy występ będzie bezpłatnie dostępny dla danego regionu, aby zapewnić fanom możliwość łatwiejszego zlokalizowania koncertu.

Trasa rozpoczęła się w sobotę 2 maja w Południowej Afryce, po czym wirtualnie zatrzyma się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Brazylii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Francji, Danii i Holandii. Duński artysta Kwamie Liv zajmie się obowiązkami związanymi z otwieraniem każdego występu, a fani będą mogli spotkać się ze swoimi idolami na Instagramie tydzień przed każdym lokalnym koncertem.

Wirtualni słuchacze będą mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć nową muzykę. Jednym z utworów, które z pewnością tam wybrzmi jest ich najnowszy singiel „Can’t Get Enough”, który trafił już na wszystkie platformy cyfrowe. Akustyczna piosenka przedstawia bardziej zredukowane brzmienie Lion Babe, pozwalając marzycielskiemu wokalowi Hervey zabłyszczeć w melancholii.