Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal oraz całoroczny projekt muzyczny promujący muzyką jazzową. Powstał w 2016 r. z inicjatywy Sylwestra Ostrowskiego – saksofonisty jazzowego i dyrektora artystycznego festiwalu, oraz Szczecińskiej Agencji Artystycznej – producenta wydarzenia. Ponadto, Szczecin Jazz jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się inicjatyw jazzowych w Polsce. Swą renomę utrwala również na płaszczyźnie międzynarodowej, będąc partnerem projektu Jazz Sister Cities, zainicjowanego przez kolebkę światowego jazzu – miasto Kansas City.

Szczecin Jazz nadaje on-line!

Czyli regularne koncerty, spotkania i wywiady z artystami prowadzone Annę Giniewską. JazzSoul.pl włącza się do wspólnej akcji.

„Szczecin jazzowa tarcza antykryzysowa” – z uśmiechem mówi Anna Lemańczyk, dyrektorka Szczecińskiej Agencji Artystycznej, producent imprezy. „Nie składamy broni i nie poddajemy się” – zapewnia.

Z kolei Sylwester Ostrowski, szef artystyczny festiwalu dodaje:

„Pamiętamy o naszych fanach i naszych artystach. Robimy serię Szczecin Jazz online z myślą właśnie o nich.”

Jednocześnie wspólnie zapewniają, iż nie ma planu przeniesienia całego programu do internetu, a Szczecin Jazz powróci z prawdziwymi koncertami jak tylko to będzie możliwe. W międzyczasie pomagając artystom w tym skomplikowanym dla nich czasie i nie dając „zatęsknić” swoim fanom na festiwalowym fanpage’u, w każdy czwartek o godzinie 18:00, rozbrzmiewają koncerty i ciekawe rozmowy. Wystąpili już Marek Napiórkowski z Natalią Kukulską oraz talenty Jazz Forum. Kolejne koncerty to Paulina Przybysz z podporą grupy EABS, pianistą Markiem Pędziwiatrem oraz rodzinne jam session Doroty i Henryka Miśkiewiczów.

Paulina Przybysz i Marek Pędziwiatr – czwartek, 30 kwietnia, godz. 18:00!