Od 24 kwietnia 2020 roku dostępna jest debiutancka płyta zespołu Mgły zatytułowana „Samotna podróż do Arkadii”. Na płycie, usłyszeć można wydane już wcześniej single „Czekam na lato”, „Bałtyk”, „Rzeka”, „Nie mam czasu”, „Smutna piosenka”, jak również 8 niepublikowanych dotąd kompozycji.

Muzyka Mgieł to mieszanka wielu stylów muzycznych i można w niej znaleźć garść nieodłącznie kojarzącej się z zespołem melancholii, nieco psychodelicznego klimatu i dużo przestrzeni. 

„Samotna podróż do Arkadii” to 13 piosenek o wielowarstwowych aranżacjach, w których organiczne, żywe brzmienia dyskretnie podszyte są elektroniką. Partie instrumentalne – przestrzenne gitary, analogowe syntezatory czy „połamane” groove’y bębnów – pokazując zespół od jego rockowej strony, kontrastują z intymnym, hipnotyzującym głosem wokalistki i rozbudowanymi harmoniami wokalnymi. Nie brakuje eksperymentów brzmieniowych, jak choćby z elektronicznymi teksturami, samplami, ale i wstawkami operowymi czy wykorzystaniem instrumentarium orkiestrowego. Teksty piosenek charakteryzuje niejednoznaczność, tęsknota za czymś nieznanym i tajemnicza, niekiedy baśniowa poetyka.

W nagraniu albumu wzięli udział członkowie zespołu: Ewa Wyszyńska (wokal), Ada Wyszyńska (chórki), Piotr Grudziński (gitary), Wojciech Seńko (instrumenty klawiszowe), Bartosz Mielczarek (gitara basowa, moog), Rafał Olewnicki (perkusja), jak również zaproszeni goście: Daniel Orlikowski (trąbka, flugelhorn), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), Łukasz Makowski (kontrabas).

Album możecie zakupić, tutaj.