“Tańcz” to najnowszy singiel Łąki Łan z płyty “Raut”. Termin publikacji teledysku nie jest przypadkowy, gdyż w miniony weekend zespół miał zagrać w Opolu podczas festiwalu sztuki audiowizualnej Nokta. Impreza została przeniesiona na przyszły rok, a organizatorzy nie chcąc zostawić publiczności z pustymi rękami, postanowili stworzyć dla Łąki Łan klip, który ukaże się w dniu niedoszłego koncertu.

Klip, który w myśl akcji #ZostanWDomu zaangażuje fanów do wspólnego działania i dorzuci swój pozytywny “grosz” w czasie przymusowej izolacji. Teledysk został zrealizowany w ramach projektu Nokta Festival 2020+1 przez Nokta Studio i Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

“Serdecznie dziękujemy wszystkim fanom, którzy włączyli się w akcję i tańczyli razem z nami! Dziękujemy za świetne materiały i ogrom pozytywnej energii!!!” – Łąki Łan 


Utwór “Tańcz” pochodzi z ostatniej płyty zespołu pt. “Raut”, która ukazała się pod koniec 2019 roku. “Raut” zawiera 13 utworów będących połączeniem różnych stylów muzycznych co jest znakiem rozpoznawczym grupy. Za produkcję ponownie odpowiedzialni są członkowie zespołu: Michał Chęć i Jarek Jóźwik. Miksem zajął się DJ Eprom. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku – muzyka alternatywna. Album został wydany przez muzyków własnym sumptem, a za dystrybucję odpowiada Asfalt Distro.