Marcus Anderson przedstawia „Hero„, czyli 13 płytę w swojej dyskografii. Premiera zapowiedziana jest na 25 maja nakładem własnej wytwórni Anderson Music. Wziął on sobie za cel zainspirować i pocieszyć fanów w tych jakże kłopotliwych czasach. Na najnowszym albumie ten jazzowy saksofonista tworzy instrumentalne historie, które przepasane są futurystycznym funkiem, delikatnym soulem i pikantnymi latynoskimi rytmami. Dołącza do niego kilka dobrze znanych nazwisk współczesnego świata jazzowego.

Zaczynając od wiodącego singla „Just A Taste”, gdzie słychać gitarę Tima Bowmana, pianistę Boba Baldwina („On the Right Track”) i basistę Juliana Vaughna, który ubarwił „A Brighter Smile”. Anderson sięga tu też po elektro-utwór „Let Let Groove” z lat osiemdziesiątych.


Na albumie znajduje się także napędzane latynoskim jazzem „Your Cha’ Cha„, a największą uwagę zwraca wirtuozeria saksofonu w utworze tytułowym. Chociaż świat w tym sezonie jest niewątpliwie na krawędzi jesteśmy wdzięczni, że tacy muzyczni bohaterowie jak Anderson zapewniają nam poczucie spokoju.