Legendarny piosenkarz i autor piosenek CeeLo Green powraca z nowym singlem „Lead Me”. To pierwszy singiel z jego nadchodzącego albumu „CeeLo Green is… Thomas Callaway”. Przy nowym albumie CeeLo współpracował z Danem Auerbachem z The Black Keys, który wcielił się w rolę producenta. Projekt ma zostać wydany w czerwcu 2020 roku i będzie pierwszym nowym albumem CeeLo od pięciu lat.

Po raz pierwszy w karierze, CeeLo nagrywał na tzw. „setkę”, czyli że wszyscy członkowie grupy zagrali w studiu jednocześnie, co doskonale słychać na „Lead Me”, który ma w sobie nieuchwytny klimat i energię. „Setka”, dawniej jedyna metoda nagrywania, wymaga od muzyków zgrania. Błąd jednego z nich niweczy trud całego zespołu.

Jak tłumaczy CeeLo:

Nie wszedłem do studia jako CeeLo Green nagrywający piosenki na nowy album. Wszedłem wyłącznie jako ja, autor Thomas Callaway. CeeLo Green wykonuje piosenki, które pisze Thomas Callaway.

Album „CeeLo Green is… Thomas Callaway” to soul z nutami gospel, stworzonymi pod wpływem otoczenia w Nashville. Jest odzwierciedleniem tego, kim jest Thomas Callaway i ukłonem w stronę jego religijnych, południowych rodzinnych korzeni. Najnowszy singiel, jak i cały album prezentuje CeeLo, inspirowanego Billem Withersem, Donnym Hathaway’em i Staple Singers.


Tracklista: 1. For You // 2. Lead Me // 3. Little Mama // 4. Don’t Lie // 5. I Wonder How Love… // 6. People Watching // 7. You Gotta Do It All // 8. Doing It All Together // 9. Slow Down // 10. Down With the Sun // 11. Thinking Out Loud // 12. The Way