John Legend częstował nas swoimi nowymi kawałkami już od jakiegoś czasu. Tym razem zapowiada to oficjalnie – pojawi się nowy krążek! Zrobił to prezentując tytułowy utwór – „Bigger Love” Podnoszący na duchu popowo-soulowy numer przypomina nam, jak wiele rodzajów miłości jest na świecie, a także o człowieczeństwie w każdym z nas.

„Ta piosenka to oda do miłości, wytrwałości i nadziei. Napisałem ją rok temu zanim ktokolwiek z nas mógł się spodziewać tego co przyniesie nam 2020. Przesłaniem tego utworu jest to, że miłość może pomóc nam przetrwać te trudne czasy, a muzyka przynieść wiele radości i uśmiechu. Mam nadzieję, że ten kawałek przyniesie odrobinę światła dla każdego z Was i może zainspiruje do przerwy na taniec!” – powiedział John.


„Bigger Love” pojawiło się niedługo po kawałku „Actions”, który zyskał uznanie magazynu Rolling Stone oraz po piosence „Conversations In the Dark”. Obydwie te piosenki ukażą się na najnowszym albumie artysty „Bigger Love”, który będzie miał premierę tego lata.

Singiel „Bigger Love” został napisany wraz z Ryanem Tedderem, Zachem Skeltonem oraz Catious Clay. Trasa promująca album Legenda ma się rozpocząć 12 sierpnia.

John Legend w 2015 roku zdobył Nagrodę Akademii Filmowej w kategorii „Najlepsza piosenka oryginalna” za utwór „Glory”, który nagrał z raperem Commonem na potrzeby filmu „Selma”. 2 grudnia 2016 roku ukazał się piąty album studyjny piosenkarza zatytułowany „Darkness and Light”, na którym znalazły się m.in. single „Love Me Now” i „Penthouse Floor”. W 2018 roku John wydał świąteczny album zatytułowany „A Legendary Christmas”, a 25 lutego 2019 dołączył jako trener w 16. edycji amerykańskiego programu The Voice, zastępując Jennifer Hudson.