Kompozytorka, pianistka i wokalistka, zdobywczyni Grammy – Norah Jones, ogłosiła wydanie siódmego studyjnego albumu zatytułowanego „Pick Me Up The Floor”. Po singlu „I’m Alive”, który powstał we współpracy z Jeffem Tweedy, Norah prezentuje „How I Weep”.

Premiera „Pick Me Up The Floor” planowana jest na 12 czerwca 2020, a wydana zostanie przez legendarną wytwórnię Blue Note.

Norah Jones w ostatnich tygodniach na swoich kanałach społecznościowych publikowała różne video pod hasłem  #StayAtHome w tym przepiękny live cover utworu Guns N’ Roses „Patience” oraz nową wersję nagrania „That’s The Way The World Goes Round” jako tribute dla Johna Prine’a.

Jones zaczęła także tworzyć własną poezję… po raz pierwszy w życiu. Część z tych tekstów znalazło się także na najnowszym krążku w tym „How I Weep”.

„Moja przyjaciółka odkryła dla mnie poezję podarowując mi książki z poezją – mówi Jones. Ten prezent plus codzienne czytanie moim dzieciom książek i poezji takich autorów jak Dr. Seuss i Shel Silverstein wciągnęło mnie w ten świat i sprawiło, że napisałam coś własnego. Ale nie sądziłam, że kiedykolwiek będę w stanie wydać swój własny tomik poezji więc zaczęłam się zastanawiać jak przenieść go na płaszczyznę muzyczną. Zredagowałam go odrobinę i od razu pomyślałam o duecie smyczkowym – że będzie idealny do tego by oddać atmosferę utworu i „straty”.”