Dzisiaj ma swoją premierę lyric video Tęskno, które powstało do utworu „Frajda”. To wyjątkowa kompozycja, która niesie ze sobą afirmację codzienności. Opowiada o sztuce życia mimo wszystko. Kiedy za oknem bezpowrotnie zmienia świat i nie wiadomo, co dalej, warto pamiętać o radości jaką niosą ze sobą małe rzeczy. W czasach chaosu i niepokoju celebrowanie codzienności pozwala zachować wewnętrzną równowagę.


„Frajda” to pozornie pogodny utwór o końcu świata. Opowiada historię bohatera, który traci grunt pod nogami, co wymaga od niego natychmiastowej decyzji. Może się załamać albo ruszyć do tańca. Zagłada ziemi, o której śpiewam jest metaforą nagłych, nieodwracalnych zmian jakie zachodzą na świecie. Towarzyszy temu poczucie niepewności i zagubienia jakie możemy odczuwać trwając w izolacji. Chciałam poprzez ten utwór powiedzieć, że niezależnie od trudności jakie przechodzimy warto szukać swojej „frajdy” i radości z bycia „tu i teraz” – mówi Joanna.

„Frajda” promuje drugi krążek Joanny Longić zatytułowany po prostu „Tęskno”.

17 kwietnia ukaże się w formie cyfrowej i trafi w ręce wszystkich tych, którzy zamówili album w sprzedaży wysyłkowej. Premiera sklepowa CD oraz winyla odbędzie się 29 maja.

Po sukcesie debiutu „Mi” Joanna Longić nie osiadła na laurach podążając dobrze znanymi ścieżkami. „Tęskno” to dzieło dojrzałej artystki eksplorującej nowe muzyczne terytoria, łączącej ze sobą pozorne skrajności. Ulotną harfę zestawia z analogowymi syntezatorami o nasyconym, basowym brzmieniu, a kompozycje z głębokimi tekstami z utworami instrumentalnymi o nieregularnej, zaskakującej strukturze. Całość składa się na niezwykle osobisty i intymny muzyczny obraz artystki, która przedstawia historię o poszukiwaniu nadziei w czasach pełnych niepokoju. Snute przez Joannę opowieści zanurzone w teraźniejszości zatrzymują słuchacza w danym momencie, tu i teraz stając się schronieniem dla wrażliwych dusz. Na płycie odnajdziemy wpływy twórczości genialnych muzyków minionej epoki takich jak Debussy czy Ravel oraz współczesnych przedstawicieli nurtu muzyki niezależnej – Jamesa Blake’a czy FKA Twigs.

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. W listopadzie zeszłego roku ukazał się debiutancki krążek „Mi”, który podbił serca nie tylko stale rosnącej liczby fanów, ale również krytyków. Ukoronowaniem sukcesów było otrzymanie Mateusza Trójki, prestiżowej Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacja do Fryderyka 2019 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”.

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie nagrało album „Mi” oraz singiel „Bzdury”. Drugi album otwiera nowy rozdział solowego projektu.