„Anyone But Me” to nowy singiel Joy Crookes, artystki pochodzącej z południowego Londynu, która w ostatnich miesiącach została prawdziwą faworytką brytyjskiej branży muzycznej. Joy została nominowana w tym roku do dwóch najbardziej prestiżowych brytyjskich nagród dla debiutantów – BRIT Rising Star Award oraz BBC Sound Poll. Jej czarujące brzmienie ma w sobie uniwersalną moc podbijania serc słuchaczy, podobnie jak jej talent do opowiadania historii, o którym mówi już cała brytyjska prasa oraz rosnąca grupa fanów, czekających niecierpliwie na kolejny ruch Joy. 

W nowym utworze „Anyone But Me”, Joy, która jak zawsze nie unika w utworach osobistych i ważnych tematów, eksploruje swoją własną relację ze sobą, swoją psychiką oraz odnajdywaniem komfortu i ulgi w rozmowie z otaczającymi jej ludźmi. Subtelny, kojący i niezwykle szczery utwór stworzony jest do tego, aby przezwyciężać z nim trudniejsze momenty.

– Cierpiałam na zaburzenia psychiczne od kiedy byłam mała. Kiedy dorastałam, nie był to temat, który poruszałoby się z mamą przy obiedzie lub z koleżankami pokazującymi ci, jak flirtować z chłopakami. Kiedy miałam swój pierwszy epizod depresyjny, nie wiedziałam do kogo się zwrócić. Zajęło mi wiele czasu nauczenie się tego, jak wyartykułować to, co mam w swojej głowie. Wciąż się tego uczę – mówi Joy. – Rozmowy na ten temat z przyjaciółmi, a potem z rodziną, zawsze były trudne, więc zwróciłam się ku muzyce. W muzyce dużo łatwiej poruszyć temat zdrowia psychicznego – muzyka pozwala dotknąć rzeczy, które wydają się poza zasięgiem, zwłaszcza kiedy czujesz, że żyjesz jakąś inną wersją samej siebie. W rozmowie z moimi przyjaciółmi doszliśmy do wniosku, że kiedy zmagasz się z depresją i lękiem, stajesz się zmęczony samym sobą. Dosłownie chcesz być z kimkolwiek innym, byle nie z sobą. O tym jest „Anyone But Me”. Słowa tej piosenki mówią same za siebie. Mam nadzieję, że uda nam się przełamać granice pomiędzy pokoleniami i kulturami, żebyśmy mogli wreszcie powiedzieć, jak naprawdę się czujemy.

Przypominamy, że Joy Crookes wystąpi 14 sierpnia na FEST Festival.