6 kwietna w sieci, w formie cyfrowej ukazała się płyta „Drewniane Domy” tria Subcarpathians tworzonego przez tekściarza i rapera Eskaubei, saksofonistę Bartłomieja Prucnala i basistę Marcina Jadacha. Płyta nastrojowa, przestrzenna, inspirowana pewnym miejscem w Bieszczadach…

„Wyobraź sobie miejsce, w którym chciałbyś się teraz znaleźć. Twoje ulubione. Twoje miejsce na ziemi. Wyobraź sobie ludzi, za którymi teraz tęsknisz i z którymi chciałbyś się spotkać. Przypomnij sobie najlepsze momenty ze swojego życia. Każdy z nas powinien mieć takie miejsce, takich ludzi i takie wspomnienia. W obecnej sytuacji stają się nam jeszcze bliższe. Przywołaj je. Przyciemnij światło, załóż słuchawki albo włącz dobre kolumny i wyobraź sobie, że jesteś w drewnianym domu gdzieś w Bieszczadach, lub w innym miejscu, za którym tęsknisz. Rusz z nami w podróż. Subcarpathians”.

Płytę promuję klip autorstwa Kuby Kowalskiego z Fundacji Rzeszowskiej do utworu „Dobranoc”.

Album można odsłuchać tutaj oraz nabyć w wersji cyfrowej klikając tutaj.

„Drewniane Domy”, to efekt niemal tygodniowego pobytu trzech podkarpackich twórców w Zagrodzie Magija Twórcze Bieszczady, początkiem września 2019 roku. W ramach realizacji Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Podkarpackiego, autor słów i koncepcji Eskaubei zaprosił do współpracy saksofonistę Bartłomieja Prucnala (New Bone, NSI Quartet, Sophia Grand Club) oraz basistę Marcina Jadacha (Orange the Juice, Nuda, Ania Rusowicz). Podczas w dużej mierze improwizowanych sesji w jednej z drewnianych chat Zagrody Magija, powstał materiał oddający ducha i klimat miejsca oraz związanych z nim ludzi i zwierząt. Echa muzyki etnicznej przeplatają się z bezkompromisowym free jazzem, żeby w pewnym momencie skręcić w stronę alternatywnego hip hopu i spoken word.