Wyczekiwany przez fanów drugi album Dua Lipy właśnie doczekał się premiery. Wydawnictwo zawiera światowy hit numer 1 “Don’t Start Now”, przebój “Physical” oraz najnowszy singiel “Break My Heart”.  Dua Lipa wspomina chwilę, kiedy zrozumiała, w jakim kierunku chce podążać na nowej płycie.

Występowałam w radiu w Las Vegas i poszłam na spacer, by oczyścić umysł – opowiada. – Spacerując, słuchałam OutKast i No Doubt, i zaczęłam się zastanawiać, co te płyty mają w sobie, że wciąż je uwielbiam, że wciąż się z tą muzyką utożsamiam. Dlaczego mam wrażenie, że się w ogóle nie zestarzały? Zaczęłam się zastanawiać, jak tę nostalgię, wspomnienia z dzieciństwa i inspiracje przełożyć na coś nowego i współczesnego.

Albumu już teraz słuchać w streamingu, a zakupić m.in. tutaj.

Dua Lipa zakończyła 2019 rok, wykonując “Don’t Start Now” na ceremoniach Europejskich Nagród Muzycznych MTV, australijskich ARIA Music Awards i American Music Award. Od premiery w 2015 roku debiutancki album Dua Lipy rozszedł się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy, a pochodzące z niego single znalazły 60 milionów nabywców, w tym 500 milionów streamów “Don’t Start Now”. Dua Lipa została ponadto najczęściej słuchaną płytą kobiecej gwiazdy w historii Spotify. Lipa jest też najmłodszą artystką z miliardem odsłon na YouTube.