Billie Eilish, Mariah Carey i Alicia Keys zagrają w niedzielę internetowy koncert dobroczynny, z którego zebrane fundusze zostaną przeznaczone dla osób będących w trudnej sytuacji, spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Artyści będą nagrywali swoje występy w zaciszu własnych domów, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo w czasie kwarantanny.

W wydarzeniu wezmą udział także Tim McGraw, Backstreet Boys i frontman Green Day, Billie Joe Armstrong. Od czasu rozprzestrzenienia się choroby wielu wykonawców odwołało koncerty i trasy koncertowe i przeniosło się ze sceny na domowe programy online.

Godzinną akcję charytatywną, poprowadzi Sir Elton John. Koncert zostanie wyemitowany 29 marca 2020 roku na kanale Fox, stacjach radiowych iHeartMedia, a także w aplikacji IHeartRadio. Program będzie dedykowany pracownikom służby zdrowia i innych osób z pierwszej linii działań mających na celu poradzenie sobie z pandemią.

Dzień później Eilish pojawi się wraz z innymi gwiazdami w specjalnej edycji Late Late Show Jamesa Cordena. Brytyjski gospodarz ze swojego londyńskiego garażu połączy się z koreańskim boys bandem BTS w Korei Południowej, Dua Lipa w Londynie, Andreą Bocelli we Włoszech oraz Johnem Legendem w Los Angeles.

„Program nadawany z garażu Jamesa może być dalekie od ideału, ale w tych okolicznościach mamy nadzieję, że może pomóc komuś gdzieś, kto potrzebuje teraz trochę otuchy” – powiedział producent wykonawczy Ben Winston.

Wydarzenie, nazwane Homefest, będzie transmitowane na antenie CBS i zbierze fundusze dla fundacji CDC [Centers for Disease Control] oraz Feed the Children.

Telewizyjny talk-show Cordena nie był emitowany od połowy marca z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.