Już w najbliższą sobotę, 28 marca, odbędzie się kolejna edycja koncertu Atanasa Valkova „Live from the heart” nadawanego na żywo, prosto z lasu. Kompozytor i producent muzyczny w ramach tegorocznej odsłony Piano Day zagra muzykę filmową, dedykowaną osobom walczącym na pierwszym froncie pandemii, czyli pracownikom systemu opieki zdrowotnej. 

W tym pełnym zawirowań czasie, siedząc w domu, poszukujemy wytchnienia i ukojenia skołatanych nerwów. Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić. Są ludzie, których częściej niż innych dotyka ryzyko zmęczenia, wyczerpania czy nawet zarażenia. To osoby, które leczą, diagnozują, pielęgnują, czyli lekarze, pielęgniarki, ratownicy, laboranci oraz inni pracownicy systemu opieki zdrowotnej. To właśnie im dedykowany jest najbliższy występ kompozytora i producenta muzycznego – Atanasa Valkova. 

Podczas tegorocznej odsłony Piano Day artysta wykona fortepianowy koncert z muzyką filmową. Darmowa transmisja dla wszystkich fanów muzyki odbędzie się 28 mara o godzinie 18:00. Wydarzenie można będzie można śledzić na żywo na: facebook.com/atanasvalkovmusic oraz na YouTubie.


– To jest koncert, na który zapraszamy do największej wirtualnej sali koncertowej – mówi Grażyna Torbicka w zapowiedzi wydarzenia. – Drzwi są otwarte, nie ma biletów, wstęp wolny. Wystarczy tylko wejść na Facebooka albo na kanał YouTube. […] – Nasza energia, nasze emocje, które połączymy podczas tego wieczoru, niech dotrą do nich [pracowników systemu opieki zdrowotnej, przyp.]. Niech poczują, że bardzo jesteśmy im wdzięczni – dodaje Torbicka.

Atanas Valkov to polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, pianista, perkusista i producent muzyczny wychowany w Lublinie. Fanom muzyki najbardziej znany jest jako kompozytor muzyki filmowej. W Polsce stworzył m.in. muzykę do filmów „Ostatnia rodzina” i „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego oraz serialu „Belfer” Łukasza Palkowskiego. Jest również twórcą aranżacji i producentem albumu „Transorietnal Orchestra” Kayah, za który otrzymał platynową płytę. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) wyprodukował album „Ambition”.