Obsypana nagrodami opowieść Filipa Dzierżawskiego o historii i reaktywacji zespołu „Miłość”, jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat 90. ubiegłego wieku. Film koprodukowany przez TVP Kultura. 

Film dostępny jest za darmo na VOD TVP.


Grupa powstała w kwietniu 1988 roku, w klasycznym składzie zakończyła działalność w końcu lat 90., a ostatecznie rozwiązała się w 2002 roku 9 sierpnia 2009 – w ramach Off Festivalu w Mysłowicach – reaktywowana specjalnie na tę okazję „Miłość” zagrała koncert. Jej muzycy – Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer i Maciej Sikała – spotykają się ponownie. Wspominając stare czasy i dramatyczną historię zespołu, próbują stworzyć nową muzykę i rozpocząć kolejny etap w historii grupy.

To historia młodzieńczej przyjaźni i pasji, która prowadzi od radości tworzenia i sukcesu, do rywalizacji, konfliktów i rozczarowań. – Tak właśnie powstała „Miłość”: z takiej bardzo samobójczej energii. Można było zginąć, myślę sobie. Ale myśmy nie zginęli – wspomina po latach w filmie współtwórca zespołu, Mikołaj Trzaska. Ta sama energia, która pchała młodych twórców w stronę muzycznych eksperymentów, doprowadziła w końcu do rozłamu grupy. Wcześniej jednak zespół „Miłość” zmienił obraz polskiej sceny jazzowej.

Film jest zwycięzcą Krakowskiego Festiwalu Filmowego 2013, był też nominowany do Orłów 2014, a jego twórca do Gwarancji Kultury, nagrody TVP Kultura, w kategorii film.