Bohaterem kolejnego odcinka programu „Niedziela z…” w TVP Kultura będzie legenda polskiego jazzu – Jan „Ptaszyn” Wróblewski. Wśród gości m.in. Lora Szafran, Henryk Miśkiewicz i Wojciech Karolak.

Jest jedną z najbarwniejszych postaci w polskiej muzyce. Świetny saksofonista tenorowy i barytonowy, aranżer, dyrygent, kompozytor… Do tego fenomenalny gawędziarz, charyzmatyczny radiowiec oraz odkrywca młodych talentów.

TVP Kultura zaprasza na „Niedzielę z… Janem „Ptaszynem” Wróblewskim”

W studiu Agnieszka Szydłowska spotka się z królem polskiego jazzu i zaproszonymi do studia gośćmi: wokalistką jazzową Lorą Szafran; piosenkarzem, perkusistą i kompozytorem Andrzejem Dąbrowskim; saksofonistą i klarnecistą Henrykiem Miśkiewiczem; pianistą, kompozytorem, saksofonistą i wirtuozem organów Hammonda – Wojciechem Karolakiem oraz muzykiem Marcinem Jahrem. Porozmawiają m.in. o tym, czym jest jazz w naszej kulturze, o współpracy z Krzysztofem Komedą i dlaczego warto stawiać na młodych. 

Po rozmowie w studiu TVP Kultura zaprasza na zarejestrowany w 2006 roku koncert „Jan „Ptaszyn” Wróblewski i przyjaciele” z okazji 70. urodzin i 25-lecia pracy artystycznej (godz. 17:50) oraz program „Ballady jazzowe Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego” (godz. 19:05).

Emisja: TVP Kultura | 15 marca 2020 roku, godz. 17:00