Rodzina Amy Winehouse potwierdziła, że ​​jest na wczesnym etapie tworzenia filmu biograficznego i programu o zmarłej piosenkarce. Biografia Winehouse miała zacząć swą realizację w 2019 roku, a nadal nieznane jest nazwisko aktorki obsadzonej w głównej roli.

Podczas prezentacji Winehouse w Music Walk of Fame w Londynie, jej ojciec Mitch udzielił wywiadu mówiąc:

“Jest kilka rzeczy, których nie mogę zdradzić na temat tej produkcji. Naprawdę nie mogę rozwinąć tematu, ale tak, będzie zarówno film jak i show. Z niecierpliwością wyczekujemy, aby ponownie przedstawić ludziom Amy. Tę prawdziwą, która kochała i miała dokoła siebie kochających ludzi. Pokażemy jej prawdziwie pozytywny wizerunek”.


Zapytany, czy film będzie podobny do ostatnio nagradzanych Oskarami takich biografii jak “Bohemian Rhapsody” i “Rocketman”, odpowiedział:

“Oczywiście jest to zupełnie inna historia, ale myślę, że będzie podobna, aczkolwiek chyba nie zaszliśmy jeszcze tak daleko w realizacji. To wszystko się dopiero rozwija i jest bardzo ekscytujące”.

Wcześniej informowano, że Debra Hayward z Monumental Pictures i Alison Owen (matka Lily Allen) wyprodukują ten film, a wśród scenarzystów znalazł się pisarz Geoff Deane, który opisał historię życia Winehouse.

Czekamy z niecierpliwością na szczegóły!

Przypominamy o koncertach “Amy Forever”, więcej o nich, tutaj.