W listopadzie ubiegłego roku Mahalia zaprezentowała utwór nagrany z Ella Mai pt. „What You Did”. Piosenka pochodzi z jej debiutanckiego albumu zatytułowanego „Love & Compromise”. Za nową wersję odpowiada Cam’ron.


„Love & Compromise” to owoc pracy, którą Mahalia rozpoczęła, gdy jako 14-latka podpisała kontrakt płytowy. Na debiutanckim albumie wokalistki radosny duch łączy się z jej młodzieńczą charyzmą, specyficzną narracją i artystyczną świadomością. To cechy, które wyróżniają ją na tle rówieśników i pomogą zostać jedną z ukochanych wschodzących gwiazd.

Pochodząca z Leicester wokalistka ma za wiele niesamowitych miesięcy, w trakcie których stała się jedną z najbardziej obiecujących artystek. Najpierw zwyciężyła w plebiscycie YouTube „One to Watch”, a następnie znalazła się na krótkiej liście zarówno do BRIT’s Critics Choice Award jak i BBC Sound Poll. Sukces przyniósł jej już debiutancki singel „Sober”, który ukazał się latem 2017 roku. Wielką popularnością cieszył się również utwór „One Night Only” promujący EP-kę „Seasons” (2018).